• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazakistan BM Güvenlik Konseyi’ne Seçildi

  30 Haziran 2016
  Sovet-bezopasnosti-OON Kazakistan BM Güvenlik Konseyi’nin Rusya, ABD, İngiltere, Fransa ve Çin’in daimi üye olduğu ve 10 adet geçici üyenin bulunduğu BM’nin en önemli organına iki yıl süre ile 1 Ocak 2017′den itibaren başlamak üzere geçici üye olarak seçildi. Böylece Kazakistan BM Güvenlik Konseyi’ne 

  Orta Asya’dan seçilen  ilk ülke olmuş oldu. 28 Haziran’da BM’de yapılan oylamada Devamını okuyun »


  Karaganda’da Bir Terörist Kendini Patlattı

  30 Haziran 2016
  Kazakistan İstihbarat Kurumu KNB 26 Haziran’da Karaganda bölgesinde yapmış oldukları özel operasyonda el yapımı patlayıcılarla beraber radikal dinci teröristleri yakaladıklarını teröristlerden birinin ise kendini olay sırasında patlattığını açıkladı. Karaganda bölgesinde Balkaş ve  3_204

  Devamını okuyun »


  Air Astana’dan İstanbul Açıklaması

  30 Haziran 2016
  air astana news Kazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu Air Astana 28.06.2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan ve 41 kişinin hayatını kaybettiği elim olay ve Kazakistan’dan İstanbul’a uçacak ve/veya uçuşunu erteleyecek yolcuları için resmi bir açıklama yaptı.

    Açıklama şöyle: Air Astana İstanbul’da yaşanan trajik olayda bulunanların aileleri, yakınları, arkadaşları ve işçiler için en derin taziyelerini iletir. Şu anda İstanbul Atatürk Havalimanı açıktır. Havalimanındaki sıkı güvenlik önlemleri ve kontroller sebebiyle Devamını okuyun »


  Kazakistan Dışişleri Bakanı: Aktobe saldırısını IŞİD düzenledi

  22 Haziran 2016

   

  Aktobe saldırısı sonrasında ülkede terör eylemi organizatörleriyle ilgili çok sayıda tahmin üretildi. Terör eyleminin failleri emniyet güçlerince etkisiz hale getirilse de Kazak yetkililer
  teror

  olayları soruşturmaya devam ediyor.  Bilindiği üzere, olaya ilişkin operasyonlar Kazakistan Milli İstihbarat Kurumu’nun (KNB) Devamını okuyun »


  ŞİÖ’nün 15. Yıl Zirvesi Özbekistan’da

  22 Haziran 2016

  taskent OZBEKİSTANÖzbekistan, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) üye ülkeleri devlet başkanlarını örgütün kuruluşunun 15. yılında ağırlamaya hazırlanıyor. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 23-24 Haziran tarihlerinde Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Devamını okuyun »


  Rusya yeni bir füze denemesini Kazakistan’da gerçekleştirdi

  22 Haziran 2016

   

  fuze kalkanı Kazakistan’ın Sarıagaş Poligonu’nda Rus kısa menzili füze savunma sisteminin denemesi yapıldı. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, kısa menzili füze savunma sisteminin denemesi kapsamında belirlenen

  görev yerine getirildi, Devamını okuyun »


  Nazarbayev Kendinden Sonrası İçin Kızını İşaret Etti

  22 Haziran 2016

   

  17 Haziran’da XX. St. Petersburgh Uluslararası Ekonomi Forumu’na katılan Nursultan Nazarbayev’e konuşması sırasında forumun moderatörlerinden Ferid Zekariya tarafından sorulan soruya Nazarbayev’in verdiği cevap, kendisi sonrası ülke yönetimini halen başbakan
  dariga nazarbayeva

  Devamını okuyun »


  Nazarbayev: Aktobe Saldırıları Dışarıdan Talimatlı

  9 Haziran 2016

  Vladimir Putin visits BelarusAktobe saldırısı sonrası sessizliğini koruyan Nazarbayev dün sessizliğini bozarak, bu tür saldırıların Batı destekli yönetimleri ülkenin başına geçirmek için “renkli devrim” çıkarmaya çalışan eylemler olduğunu söyledi. Ca-News’de yer alan haberde Nazarbayev, Devamını okuyun »


  Aktobe’de Çocuk Kampına Saldırı

  9 Haziran 2016

  kampKazakistan’ın batısındaki Aktöbe kentinde bulunan bir çocuk kampına kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından ateş açıldı. TASS haber ajansına göre, yerel saatle dün 08.06′da beyaz bir arabayla bölgeye gelen kimliği belirsiz kişiler, Devamını okuyun »


  Air Astana’dan Tahran Promosyonu

  9 Haziran 2016

  tehranKazakistan Milli Havayolu Air Astana 30 Haziran’dan itibaren haftada üç gün karşılıklı olarak Almatı’dan Tahran’a sefere başlıyor.  Havayolundan yapılan açıklamaya göre, Devamını okuyun »


  Dünya Türkleri Forumunda Nogay Türkleri Konuşuldu

  9 Haziran 2016

  13383535_1108721275832770_1238906482_o5. Dünya Türk Forumu İstanbul’da toplandı. Dünyanın bir çok ülkesinden gelen katılımcılar Türk dünyasının sorunlarını tartıştı. Forumda Nogay Türkleri ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri de dile getirildi. Devamını okuyun »


  Aktöbe’de Terör Eylemi: 17 Ölü

  7 Haziran 2016

  aktobeKazakistan’ın batısındaki Aktöbe şehrinde 5 Haziran 2016 tarihinde yerel saatle 14.45′te kimliği belirsiz kişiler tarafından av malzemesi satan dükkanlara, bir saat sonra da bir askeri birime saldırı düzenlendi. Altı kişinin hayatını kaybetmesine  ve 13 kişinin yaralanmasına yol açan olayın sorumlusu olduğu düşünülen 12 kişi öldürüldü, Devamını okuyun »


  Masimov: Aktobe’de Durum Nazarbayev’in Kontrolünde

  7 Haziran 2016

  masimovKazakistan Başbakanı Karim Masimov dün yaptığı basın açıklamasında Aktobe’deki kontrolün Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in denetiminde olduğunu açıkladı. Masimov “Cumhurbaşkanı konuyu kişsel olarak Devamını okuyun »


  Terör Tehdidi Nedeniyle 40 Gün Sıkı Kontrol

  7 Haziran 2016

  acilAktobe’de 12’si terörist toplam 17 kişinin hayatını yitirdiği olaylar sonrası ülkede sıkı kontrol uygulamaları başladı. Kazakistan, önümüzdeki 40 gün için terör tehdidini “sarı” seviye Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Darbeci Şüphesi İle Tutuklamalar

  7 Haziran 2016
  tuleşev Kazakistan’da Aktobe’deki terör eylemi, ülkede gözaltına almalarının dalgasının başlangıcı olabilir.Kazakistan Milli İstihbarat Kurumu’nun (KNB) Rusya yanlısı olduğu iddia edilen işadamını darbe hazırlamakla suçladı.Şımkent şehrinde  faaliyet gösteren işadamı Tohtat Tuleşev, darbe hazırlamak 

   gerekçesiyle  gözaltına alındı. KNB Sözcüsü Ruslan Karasev konuyla ilgili şu bilgiye yer verdi: Devamını okuyun »


  Türk İşadamı Almatı’da Öldürüldü Yabancı Yatırımcı Kazakistan’a 40 milyar dolar getirecek Kazakistan 2017 yılında 54 ülke için vize uygulamasını kaldıracak Kenderli’ye Alman Yatırımcılar Girecek Atameken Business Channel Yayına Başladı Kazak Polisi Ermenistan’daki KGAÖ “Kobalt-2016” tatbikatına katıldı Avtovaz, Kazakistan’da otomobil üretim fabrikasını inşa edecek Nazarbayev IMF Başkanı’nı Ağırlıyor Almatı’da Toprak Yasası Protestosu Satanovskiy: Orta Asya Baharı Yaklaşıyor