• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Ukrayna'da Süren Kriz Diğer BDT Ülkelerine de Yayılır mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Tokayev: Avrasya Ekonomik Birliği Küresel Politika Açısından da Önemli

  28 Kasım 2014
  narışkin Rus Duması Başkanı Sergey Narışkin Astana’da mevkidaşı Habibulla Jakulov ile görüştü. Narışkin, 1 Ocak 2015′ten itibaren resmen hayata geçecek olan Avrasya Ekonomik Birliği’ne diğer ülkelerin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

  Toplantıda  konuşma yapan Kazakistan Senatosu Başkanı Kasım Cömert Tokayev de, Avrasya Ekonomik Birliği’nin kuruluşunun sadece ikili ilişkiler açısından değil, küresel politika açısından da önemli olduğunu ifade etti. Tokayev, Devamını okuyun »


  Dünyada Kişi Başına Düşen Polis Sayısında Türkiye ve Kazakistan Başta

  28 Kasım 2014
  türk polis KAZAK POLİSİ

  Birleşmiş Milletler’in istatistiğine göre dünyada kişi başına düşen polis sayısında Kazakistan ilk 10’a girerken, Rusya birinci, Türkiye ise ikinci sırada yer aldı. İlk sırada yer alan ve her 100.000 kişiye Rusya’da 565 polis düşerken, ikinci sırada yer alan Türkiye’de ise Devamını okuyun »


  Kazakistan’da hediye yönetmeliği hazırlanıyor

  28 Kasım 2014
  Kazakistan’da devlet memurlarına hediye vermekle ilgili yönetmelik hazırlanıyor. Açıklamayı, Devlet İşleri ve Yolsuzluklarla Mücadele İdaresi Başkanı Kayrat Kojamajarov yaptı. Kojamajarov, ülkede yolsuzluk risklerini tespit etmeyle ilgili de bir eğitim programı  akorda

  Devamını okuyun »


  Air Astana’dan Promosyon

  28 Kasım 2014

   

  air astana the best Air Astana İstanbul çıkışlı Almatı ve Astana uçuşlarında promosyon yapmaya başladı. Air Astana’dan konu ile ilgili verilen bilgiye göre biletini 29 Ekim 2014-5 Ocak 2015 arası yapan ve uçuşunu 20 Aralık 2014-15 Mart 2015 arası

   dönemde gerçekleştirecek olan yolcular için İstanbul-Almatı ve Devamını okuyun »


  Avrasya’daki bütünleşme süreci Kazan’da mercek altında

  28 Kasım 2014

  9kazanİkinci Kazan Toplumsal Forumu, “Avrasya’da Bütünleşme” başlığıyla, Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da 27 Kasım’da(dün) açıldı. İki gün devam edecek forumun odağında, Avrasya’daki bütünleşme sürecinde gelinen nokta ve sürecin geleceği ele alınıyor. Avrasya’daki bütünleşme sürecinin çok yönlü olarak ele alınacağı foruma, Devamını okuyun »


  Lavaş, Ermenistan’ın kültürel mirası oldu!

  28 Kasım 2014

  lavaşTürkiye ve Azerbaycan’ın UNESCO’ya başvurmaya hazırlandıkları lavaş, Ermenistan’ın kültürel mirası olarak kabul edildi.  Lavaş ekmeği “Ermeni mutfağının ayrılmaz bir parçası” olarak tanımladı. Devamını okuyun »


  Astana’da Geleneksel Türk Kıyafetleri Defilesi

  25 Kasım 2014

  Дефиле2 (4)

  Astana Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve  Astana Yunus Emre Kültür Merkezi’nin işbirliği ile 26 Kasim 2014 tarihinde Astana’da “Geleneksel Türk Kıyafetleri Defilesi” düzenlenecektir. Bursa Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan Geleneksel Türk Kıyafetlerinin yanısıra Devamını okuyun »


  Dünya Altın Konseyi: Dünya’da en çok altın satın alan Rusya ve Kazakistan

  24 Kasım 2014

  altınKazakistan Merkez Bankası,dolar bağımlılığından kurtulmak için altın satın alıyor.Dünya Altın Konseyi’nin 2014 yılının üçüncü çeyreği için hazırlanan rapora bakıldığında Kazakistan Merkez Bankası, altın alımını oldukça aktif bir şekilde sürdürüyor. Uzmanlara göre, Merkez Bankası’nın altın alışını artırması, Devamını okuyun »


  Kazakistan-Türkmenistan-İran Demiryolu 3 Aralık’ta Açılıyor

  24 Kasım 2014

   

  Yıllardır Bakü-Tiflis-Kars demiryolu bir türlü bitirilip açılamazken, yapımına bu yoldan daha sonra başlanan Kazakistan-Türkmenistan-İran demiryolu 3 Aralık’ta açılıyor. Toplam uzunluğu 900 km olan yolun 700 km’si Türkmenistan’dan, 120 km’si Kazakistan’dan, astana almatı treni

  Devamını okuyun »


  Lavrov: Gümrük Birliği ile AB arasında serbest bölge kurmak istiyoruz

  24 Kasım 2014
  Lavrov1 usya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın, Gümrük Birliği ile Avrupa Birliği arasında serbest bölge kurmak istediğine ilişkin konuyu Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’nda gündeme getireceğini belirtti. Rusya, Kazakistan ve Beyaz Rusya Devamını okuyun »


  Türkvizyon-2014’ü Kazakistan’dan Janar Dugalova kazandı

  24 Kasım 2014

   

  kz kz

  Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da düzenlenen 2. Uluslararası Türkvizyon Şarkı Yarışması’nın birinciliğini Kazak sanatçı Janar Dugalova kazandı. Finalde 225 puan toplayan Kazak sanatçı Janar Dugalova, seyircilerin büyük beğenisini topladı. İkinciliği kazanan Devamını okuyun »


  Türkmenistan’da BDT Zirvesi Yapıldı

  24 Kasım 2014

  zirve bdt

  Türkmenistan, Bağımsız Devletler Topluluğu’na (BDT) üye ülkelerin başbakanları toplantısına geçtiğimiz Cuma günü ev sahipliği yaptı. Toplantıya, Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Kazakistan Başbakanı Karim Masimov’un yanısıra Beyaz Rusya, Kırgızistan, Kazakistan, Ermenistan, Tacikistan başbakanları katıldı. Başkent Aşkabat’taki Bakanlar Kurulu binasında düzenlenen toplantı, Devamını okuyun »


  Türkmenistan’ın Merv şehri, 2015 Türk dünyası kültür başkenti seçildi

  24 Kasım 2014

  merveUluslararası Türk kültürü örgütü TÜRKSOY Daimi Konseyi, 2013 yılında Eskişehir’in üstlendiği Türk dünyası  kültür başkenti şehri olarak 2015 yılı için Türkmenistan’ın Merv şehrini seçti. Konuya ilişkin açıklama yapan Türkmenistan Kültür Bakanı Annageldi Garacaev, Devamını okuyun »


  Eski Başbakan Ahmetov Yolsuzluk Suçlamasıyla Ev Hapsinde!

  20 Kasım 2014

   

  News-image-29739-0 24 Ekim 2012’den geçtiğimiz nisan ayına kadar Kazakistan Başbakanlığı görevini yürüten, 4 Nisan 2014-22 Ekim 2014 arası da Kazakistan Savunma Bakanı olarak kabinede kalan  Serik Ahmetov dün yolsuzlu k suçlamasıyla ev hapsine alındı. Yolsuzlukla Mücadele Ajansı’ndan yapılan açıklamaya

  göre Karaganda Oblastı ve Karaganda şehri idarecilerinden eski Karaganda valisi Baurcan Abdişev, eski Karaganda belediye başkanı Meyram Smagulov ve Devamını okuyun »


  Kerimov Kazakistan’a Geliyor

  20 Kasım 2014
  Orta Asya’nın en kalabalık ülkesi Özbekistan’ın Devlet Başkanı İslam Kerimov 24-25 Kasım’da resmi ziyaret için Astana’ya geliyor. Özbek tarafından yapılan açıklamada sınır aşan sular konusunun ve bunların dört ülke arasında adilane paylaşılması konusunun, transit geçiş,
  kerimov nazarbayev

  gümrük prosedürleri, işgücü ve sermaye hareketliliği ile tarımsal konuların gündeme geleceği Devamını okuyun »


  10 Aylık GSYH Artışı %4 Almatı’da patlama: 1 ölü 8 yaralı Mehmetozbal.com Üç Yaşında ЖЕРЛЕСТЕРІМІЗ «Kardeş kalemler» ЖУРНАЛЫНДА Türkkazak.com 5 Yaşında! Kazakistan Başbakanı: Bakü-Tiflis-Kars Demiryoluyla İlgileniyoruz AGİT Dönem Başkanı ve İsviçre Dışişleri Bakanı Kazakistan’a Geliyor Kanun Var, Mücadele Yok! Kazakistan, Yolsuzlukla Mücadelede 141. G-20 Zirvesi, Rusya’nın sert eleştirilere hedef olduğu bir platforma dönüştü Kış Kazakistan’a bu hafta geliyor