• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazakistan’da Taşkınlardan Dolayı Beş Bölgede Olağanüstü Hal İlan Edildi

  20 Nisan 2017

  1222222Kazakistan’ın bazı bölgelerinde her sene ilkbaharın gelmesiyle birlikte kışın yağan karların erimesi su taşkınlarına neden oluyor.  Benzer tablo bu yıl da yaşandı ve su taşkınları nedeniyle Kazakistan’ın Devamını okuyun »


  Nazarbayev’den Erdoğan’a Türkiye’nin laik kalacağına inanıyorum

  20 Nisan 2017

  nzvKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı referandum dolayısıyla tebrik etti. Kazpravda’da yer alan habere göre, Nazarbayev’in kutlama telgrafında, Referandum sonuçları Devamını okuyun »


  Berdimuhammedov Kazakistan’da

  20 Nisan 2017

  nz

  İki defa resmi ziyaretini erteleyen Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, resmi temaslarda bulunmak üzere Kazakistan’a geldi. Berdimuhamedov, Türkmenistan ve Kazakistan’ın stratejik işbirliğinin esas yönünün Devamını okuyun »


  Orta Asya’da en yüksek GSYİH artışı Türkmenistan’da

  20 Nisan 2017

  petrol üretimi

  Uluslararası Para Fonu (İMF), Kazakistan’ın GSYİH’sinin 2017 yılında yüzde 2,5 ve 2018 yılında 3,4 oranında büyümesinin beklendiğini açıkladı. İMF’nin Nisan ayı için hazırladığı rapora göre 2017 yılında petrol üretimi hacminin artması ve petrol için yüksek dış talep nedeniyle ülkenin Devamını okuyun »


  Almatı Golü

  20 Nisan 2017

  almatı golü

  Devamını okuyun »


  Samruk-Kazına Fonu’nun hisseleri yabancılara satılabilir

  13 Nisan 2017

  AAEAAQAAAAAAAA0cAAAAJDYzNTA1OWQ1LTUzNzUtNGE4Mi1iNzk3LTI2ZDYxMjE5NzE0MA

  En büyük kamu kuruluşlarının tüm varlıkları ile dahil olduğu, Türkiye’deki Varlık Fonu’nun farklı bir versiyonu olan Kazakistan’ın en büyük şirketi Ulusal Refah Fonu Samruk-Kazına’nın hisselerinin yabancılara satılabileceği Devamını okuyun »


  Kazakistan Latin alfabesine geçiş tartışmaları

  13 Nisan 2017

  al

  Yayın hayatına başladığımız 2009 yılından bu yana değişik zamanlarda kamuoyunun tartışması ve alıştırılması için gündeme gelen Latin alfabesi’ne geçişe ilişkin haberler tekrar Kazak basınında yer aldı. Sputnik News’te yer alan habere gore, Nazarbayev, Egemen Kazahstan Gazetesi için Devamını okuyun »


  İŞİD Üyeleri Kazak Vatandaşlığından Çıkarılıyor

  13 Nisan 2017
  teror Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti ‘ne üye olan vatandaşların Kazakistan vatandaşlığından çıkarılacağını söyledi. Nazarbayev,“Kazakistan’da geçerli kanunlara göre yurt dışındaki herhangi bir terör örgütüne üye olan Devamını okuyun »


  Mayıs ayında Astana müzakerelerinin dördüncü turu düzenlenecek

  13 Nisan 2017
  astana_vs Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Suriye çözümüne ilişkin Astana müzakerelerinin dördüncü turunun mayıs ayında düzenlenmesi planlandığını bildirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, 

  Mayıs ayında Astana’da yapılması planlanan müzakerelere ilişkin hazırlıkların devam ettiğini söyledi. Abdrahmanov,  Devamını okuyun »


  Türkmenistan Cumhurbaşkanı Astana Ziyaretini Mazaretsiz Erteledi

  13 Nisan 2017
  Türkmen Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhammedov once 5 Nisan’da planlanan ardından their ile 12 Nisan’da gerçekleşmesi planlanan Astana ziyaretini mazeret belirtmeksizin 18-19 Nisan’a erteledi. Devlet kontrollü Türkmen basınında konuya ilişkin hiçbir açıklama olmazken,Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay  berdımuhamedov1

    Devamını okuyun »


  Çin’in En Popüler Şarkı Yarışmasında Kazak Şarkıcı Önde

  13 Nisan 2017

  dm

  Çin’I  büyüleyen genç Kazak şarkıcının şöhreti artıyor. Çin’de düzenlenen popüler şarkı yarışmasında genç Kazak sanatçı Dimaş Kudaybergenov, Devamını okuyun »


  Kazakistan ve Türkiye Ortak Ticaret Odası Kuruyor

  5 Nisan 2017

  ticaret odasıKazakistan Atameken Girişimciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nurjan Altayev, Kazakistan ve Türkiye’nin, ortak ticaret odasını oluşturacağını açıkladı. Türk Keneşi ve Kazakistan’ın Atameken Girişimciler Birliği tarafından düzenlenen Devamını okuyun »


  Petersburg Saldırganı Orta Asyalı mı?

  5 Nisan 2017

  spPazartesi günü St. Petersburg metrosunda gerçekleştirilen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği saldırının şüphelilerinin Orta Asyalı olduğu iddiaları Rus basınında yazılmakta. Saldırının radikal İslamcılar tarafından gerçekleştirilmiş olduğuna ve Devamını okuyun »


  Astana, Bakü ve Tiflis, Trans-Hazar Ulaşım Koridorunu ele aldı

  5 Nisan 2017

  423

  Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan temsilcileri Trans-Hazar Ulaşım Koridoru projesini görüşmek üzere 1 Nisan tarihinde Bakü’de bir araya geldi. Üç ülkenin temsilcileri, Trans-Hazar Ulaşım Koridoru konulu yapılan toplantıda proje kapsamında işbirliğinin geliştirilmesini Devamını okuyun »


  Nazarbayev, St. Petersburg Metrosu’ndaki Patlama Nedeniyle Rus Halkına Başsağlığı Diledi

  5 Nisan 2017

  ptlPazartesi günü öğleden saat üç civarında Rusya’nın St. Petersburg metrosunun Sennaya Ploşad durağında bir patlama meydana geldi. Patlama sonucunda 10 kişinin öldüğünü, 50 kişinin de yaralandığı açıklandı. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Devamını okuyun »


  Orta Asya’da en pahalı sigara fiyatları Türkmenistan’da en ucuz…. Nazarbayev Azerbaycan’ı ziyaret etti BDT Dışişleri Bakanları Toplantısı Taşkent’te yapılacak Astana-Budapeşte Uçuşları Başlıyor Nevruz coşkuyla kutlanıyor Moskova Astana’da Siyasi Konuların da Ele Alınmasını İstiyor Almatı “Dünyanın En Ucuz 10 Kenti” Sıralamasında Golovkin, Nevruz öncesi zaferini Kazakistan’a armağan etti Çin –Türkmenistan Doğalgaz Hattının Kırgızistan Ayağı Donduruldu Nevruz Kutlamalarından Kareler