• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Ukrayna'da Süren Kriz Diğer BDT Ülkelerine de Yayılır mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nazarbayev Tataristan Cumhurbaşkanı ile Görüştü

  23 Eylül 2014

  minihanov

  20 Eylül’de Astana’da resmi temaslarda bulunan Rusya’ya bağlı özerk Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minihanov Kazakistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile görüşme yaptı. Nazarbayev, Rüstem Minihanov’u Akorda Köşkünde kabul etti. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve işbirliği ele alındı. Ardından Kazakistan Başbakanı Karim Masimov, Devamını okuyun »


  Ay sonunda Rusya’da Hazar Denizi Zirvesi yapılacak

  23 Eylül 2014

   

  29 Eylül’de Rusya’nın Astrahan şehrinde  dördüncü Hazar Denizi Zirvesi’nin gerçekleşmesi bekleniyor.Bu yıl Hazar Denizi’nde kıyısı bulunan beş ülkenin düzenleyeceği zirve ilk kez Rusya’da gerçekleşecek. hazar denizi..

  Devamını okuyun »


  İran Kızılorda’da Cam Fabrikası Kuruyor

  23 Eylül 2014

  iran cam fabrikası

  9 Eylül 2014 tarihinde İran Cumhurbaşkanı’nın Kazakistan’a yaptığı ziyaret sırasında varılan anlaşmaya göre Kızılorda şehrinde Kazak-İran ortak cam fabrikası Devamını okuyun »


  Çin-Hindistan Ortaklığı Gelişiyor

  23 Eylül 2014
  lk Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile  geçtiğimiz hafta Yeni Delhi’de görüştü. İki liderin görüşmesinden, daha sıkı ortaklık ilişkileri kurarak gelişme fırsatlarından faydalanmak ve kendi kalkınma hedeflerini gerçekleştirmek için çaba gösterme kararı çıktı. Devamını okuyun »


  Elma Festivali/Almatı

  apll

  Devamını okuyun »


  Putin Kazakistan ile askeri-teknik işbirliği anlaşmasını onayladı

  19 Eylül 2014
  Rusya ile Kazakistan arasında imzalanan Askeri-Teknik İşbirliği Anlaşması,  iki ülke arasında silah  ve silah ekipmanının ulaştırılmasını sağlanmasının kolaylaştırılmasını öngörmekte. Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir
  rus askerleri

  Putin’ın onayladığı söz konusu  Askeri-Teknik İşbirliği Anlaşması’nın, Rusya ile Beyaz Rusya arasında imzalanan anlaşmayla Devamını okuyun »


  Beş Günlük Benzin Stoku Kaldı!

  19 Eylül 2014

   

  benzin Daha önce Astana’da çekilen benzin sıkıntısı bu sefer de Aktobe’de başgösterdi. Kazak sürücüler için alarm zilleri çalıyor. Ülkenin bazı bölgelerinde sadece beş günlük benzin stoku kaldı! KTK Kanalı’nın haberine göre

  Benzin istasyonlarında yüksek oktanlı Aİ-92 benzin türünün s Aktobe şehrinin sürücüleri için “İmdat” sinyalleri geldi.  Devamını okuyun »


  Ortak turizm projesi, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan ve Türkiye’yi birleştirecek

  19 Eylül 2014

   

  Bakü’de Uluslararası Arkeoloji Semineri kapsamında “Ortak Kültür Mirasının Şehri” adı altında bir çalışma yürütülmekte. Proje çerçevesinde Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan ve Türkiye gibi ülkelerin kültür ve arkeoloji alanındaki benzer turizm olanaklarını biraraya getirerek işbirliğini
  ipek-yolundan-geçen-ülkeler

  Devamını okuyun »


  10. Avrasya Film Festivali Almatı’da Başladı

  19 Eylül 2014

  flm

  Bu yıl 10.’su düzenlenen Avrasya Film Festivali Almatı’da başladı. 20 Eylül’e kadar sürecek olan festivalde Kazak film yapımcısı Şayken Aymanov’un 100. yaşgünü de Devamını okuyun »


  Kazakistan’da hurda araç programı

  19 Eylül 2014

  araba ithalatıAk Jol Partisi, ülkede araç geri dönüşüm programının uygulanması için kolları sıvadı.Ak Jol Partisi, Kazakistan’da araç geri dönüşüm Devamını okuyun »


  Gülnara Kerimova ev hapsinde görüntülendi

  19 Eylül 2014
  ker ker1

  Özbekistan Devlet Başkanı’nın ev hapsinde tutulan kızı Gülnara’nın gözaltındaki görüntüleri yayınlandı. Hürriyet Gazetesi’ndeki habere göre, bir İngiliz halkla ilişkiler şirketi tarafından yayımlanan fotoğraflarda, Devamını okuyun »


  Rusya’da üniversitelerde türban yasağı

  19 Eylül 2014
  turban resimleri Rusya’da ilk öğretim kurumlarının ardından yüksek öğretim kurumlarında da kıyafet yasakları geldi. Moskova’daki Araştırmalı Tıp Üniversitesi, öğrencilerin dini ve milli simgeler içeren kıyafetler giymesini yasakladı. Rusya 

  Federasyonu’na bağlı Mordoviya Cumhriyeti savcılığı da, bölge meclisinin ilk ve yüksek öğrenim kurumlarında türban yasağı kararını Devamını okuyun »


  Rusya Hollywood sinemasını sınırlamak Türk ve Kore sinemasını Rus seyirciye açmak istiyor

  19 Eylül 2014

  TurkDizileriOrta

  Kazak yetkilileri, Türk ve Kore dizilerini yayımlanan yerli kanalları eleştirip bu yıl Türk ve Kore yapımı filmlerin satın alınmasının azaltılmasına dair karar alırken Rus film yapımcıları, Türkiye, Kore, İran, Japonya ve Avrupa gibi zengin sinema kültürü olan Devamını okuyun »


  2019’da Kazakistan’da kişi başına düşen gelir 21.400 dolara ulaşacak

  16 Eylül 2014
  Kazakistan Maliye Bakanı Yerbolat Dosayev,  Kazakistan’ın GSYH’ sinin, 2019 yılına doğru  400 milyar dolara ulaşacağını belirtti. 2015-2019 yılları için ülkenin sosyo- ekonomik gelişmişlik durumuna ilişkin  raporu sunan Dosayev, “Enerji Bakanlığı’nın verilere göre ülkede petrol üretimi 2015 yılında 81.8 milyon ton olacak.2019 yılında ise yıllık petrol üretimi 96 milyon tona ulaşacak.” dedi. Konuşmasının devamında Dosayev, dosayev

    Devamını okuyun »


  Nazarbayev ve Xi bu yıl 4. kez görüştü

  16 Eylül 2014

  xi nazarbayevGeçtiğimiz hafta Şangay İşbirliği Örgütü(ŞİÖ) Zirvesi’ne katılmak üzere Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de bulunan Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’le görüştü. Bu görüşmeyle birlikte Xi ve Nazarbayev bu yıl dördüncü kez bir araya gelmiş oldu. Xi, bu görüşme sıklığı, Devamını okuyun »


  Astana’da Türk işçilerin kavgası Bu yıl Almatı Güzellik Yarışması’nda beş finalist çıktı Rusya Dalgalı Kura Geçiyor. Sıra Kazakistan’da mı? Kazakistan-AB Genişletilmiş Ortaklık Anlaşması Air Astana’dan Bugün Başlayan 2 Günlük Promosyon Kımız Yasası Nazarbayev: Ortadoğu’daki Çatışmalar İran Olmadan Çözülemez Kazakistan’ı İran ile bağlayan demiryolu kasım ayında açılıyor Kazak köyleri ıssızlaşıyor, köy sakinleri şehirlere göç ediyor Nazarbayev: GB ülkeleri arasında en iyi göstergeler bizde