• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da Yakın Zamanda Devalüasyon Olmasını Bekliyor musunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazakistan’dan Suriye muhalefetine yanıt

  21 Nisan 2015

  kazakistan-hükümet-binası

  Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Suriye muhalefeti temsilcilerinin, Suriye krizinin çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenecek  yeni müzakerelerde Nazarbayev’e arabuluculuk rolü üstelenmesi için Kazakistan hükümetine yaptığı başvuruya yanıt verdi ve Devamını okuyun »


  Orta Asya’da “komşularla sıfır sorun”da son durum

  21 Nisan 2015

   

   Kırgızistan Başbakan Yardımcısı A. Mamataliyev, Kırgızistan’ın sınırlarında 2014 yılında yaşanan ihtilaflı olaylarla ilgili bilgi verdi. 20 Nisan’da Kırgızistan Parlamentosu’nda   güvenlik koruma ve yolsuzluğa karşı alınan önlemlerin ele alındığı oturum sırasında 2014 yılında
  tacik sınırıında

  Kırgız-Tacik sınırında Devamını okuyun »


  Orta Asya’nın En Büyük Turizm Fuarı Almatı’da Başlıyor

  21 Nisan 2015

  dafne travel

  Bu yıl 15.’si düzenlenen Orta Asya’nın en büyük fuarı KITF(Kazakistan Uluslararası Turizm Fuarı) kapılarını Almatı Atakent sergi ve fuar merkezinde 22 Nisan’da(yarın)ziyaretçilere açıyor. 24 Nisan’a kadar açık olacak fuara Kazakistan’da yerleşik Türk turizm firmaları, Türkiye, Malezya, Tayland, Rusya, İtalya ve Yunanistan’dan firmalar başta olmak üzere toplam 40’dan fazla ülkeden 260 firma stand açarak, Türkiye’nin de dahil olduğu yaklaşık 20 ülke de ülke standı açarak fuara iştirak ediyor. Bu seneki fuarın özel teması “Sağlık Turizmi”, Devamını okuyun »


  Gülnar Tur olayı Kazakistan’ı 11 milyon dolara zarara uğrattı

  21 Nisan 2015

   

  gulnar tur Geçen yıl temmuz ayında patlak veren ve birçoğu Türkiye tatilini yapmak için uçak ve tur alan binlerce turisti etkileyen Gülnar Tur olayının,  ülkenin turizm sektörüne verdiği zararın yaklaşık 11 milyon dolar olduğu belirtildi. Kazakistan Atameken Girişimciler

  Odası temsilcisi İnna Rey, geçen yılın temmuz ayının ortasında patlak veren Gülnar Tur olayından sonra  ülkede faaliyet gösteren yaklaşık40 seyahat acentesinin Devamını okuyun »


  Su taşkınları başladı

  21 Nisan 2015

   

  Her sene ilkbaharın gelmesiyle eriyen kar suyunun taşkınlar yarattığı Kazakistan’da bu yıl en çok Karaganda Eyaleti’ni etkiledi.   Ülke genelinde yaşanan su taşkınları sonucunda 2.417 ev zarar gördü. Konuyla ilgili açıklama yapan Acil Durumlar Bakanlığı, son hafta içinde
  su taskınları

  Devamını okuyun »


  Kazak Devlet Radyosu’nda Çanakkale Konuşulacak

  21 Nisan 2015

   

  1 (1) Her hafta Perşembe günleri Astana saati ile 21:06’da Kazakistan  Devlet Radyosu’nda Türkçe (FM-101.0) yayımlanan Dostluk  programın bu haftaki konuğu (23 Nisan 2015) Türkiye Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Büyükelçisi Alper Coşkun olacak. Programda Çanakkale Zaferi Konuşulacak.Uluslararası Türkel Gazetesi’nin de baş editörü olan Doç.Dr Ramiz Meşedihasanlı ve Höküme Halilova tarafından hazırlanan programa e-posta ve Devamını okuyun »


  Erdoğan Türk-Kazak İş Forumu’nda konuştu

  17 Nisan 2015

  unnamedCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ile birlikte Türk-Kazak İş Forumu’na katıldı ve bir konuşma yaptı.Toplantıda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ortak tarih ve Devamını okuyun »


  Erdoğan’dan Nazarbayev’e: Türk Dünyasının Aksakalı Değerli Kardeşim

  17 Nisan 2015

  yd-20150415-kazakistan-53-anlasmalar

  Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan ile ticari ve ekonomik iş birliğinin önemine işaret ederek, “Orta Asya’nın Hazar Denizi üzerinden uluslararası pazarlara bağlanması bakımından Kazakistan kritik bir konuma sahip. Bu alanda hayata geçirilecek projeler, Devamını okuyun »


  Erdoğan Kazakistan’da

  17 Nisan 2015

  nazarbayev erdoğanCumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’le beraber 15 Nisan’da  Astana’ya geldi. Astana Uluslararası Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Devamını okuyun »


  Kazakistan’da İşsizlik Oranı %5

  17 Nisan 2015

  işsizlik .Kazakistan İstatistik Kurumu Başkanı Alihan İsmailov önceki gün yaptığı basın toplantısında mart ayında ülkedeki işsiz sayısının Devamını okuyun »


  “Kazakistan, Türkiye’nin Sadece Dostu ve Kardeşi Değil, Aynı Zamanda Stratejik Ortağıdır”

  17 Nisan 2015
  turkiye_kazakistan Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Kazakistan’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yola çıkmadan Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “Kazakistan,

  Türkiye’nin Orta Asya’daki en önemli ticari ve ekonomik ortaklarından biridir” dedi.  Kazakistan’ın, Türkiye’nin sadece dostu ve kardeşi değil, aynı zamanda stratejik ortağı olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devamını okuyun »


  UNESCO’da ‘Dede Korkut’ konseri

  17 Nisan 2015

   

  Dede Korkut kitabının bilinen ilk nüshasının bulunmasının 200. yıl dönümü nedeniyle, merkezi Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nde (UNESCO) konser verildi. Uluslararası Türk Akademisi tarafından düzenlenen konsere, Türkiye’nin UNESCO nezdinde Daimi Temsilcisi
  dede korkut ..

  Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Devamını okuyun »


  Nazarbayev, Zarif’le görüştü

  17 Nisan 2015
  nazarbayev_iran_disisleri_bakani_zarifi_kabul_ Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, geçtiğimiz pazartesi Kazakistan’ı ziyaret eden İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’le görüştü. İki lider, ikili ilişkiler, çeşitli alanları kapsayan işbirliği, her Devamını okuyun »


  Bişkek’teki elçiliğe Ukrayna’dan giden esrarengiz ‘diplomatik kargo’

  17 Nisan 2015

  uçak resimleri kazakistan ukraynaSputniknews’te yayınlanan haberde, Kırgızistan’da yayımlanan Delo No gazetesinin önceki ayın sonunda Abu Dabi’den iki kez havalanıp Kırgızistan’daki ABD Büyükelçiğine toplamda 150 ton ‘diplomatik kargo’ taşıyan ‘esrarengiz uçağın’ sırrının Devamını okuyun »


  Vlah: Türkiye, Gagavuzya’yı desteklemeye devam edecek

  17 Nisan 2015
  Gagavuzya Başkanı İrina Vlah, resmen göreve başladı. Başkanlık görevini devralan Vlah, bölgede barış ve huzurun garantörü olacağı ve bölge halkının çıkarlarını savunacağı sözünü verdi. Gagavuz Özerk bölgesinin başkenti Komrat kentinin
  vlah

  Zafer Meydanı’nda düzenlenen yemin töreninin ardından Gagavuzya Milli Meclisi’nde, Devamını okuyun »


  Cumhurbaşkanı Erdoğan Astana’ya Geliyor Suriye muhalefetinden Nazarbayev’e arabuluculuk teklifi Nazarbayev: Modern Devlet Laik Olmalı İlk Çeyrekte Araba Satışları %27 Düştü Kazakistan’da ülkenin en “obez” bölgesi belirlendi Çanakkale Savaşı Sergisi Astana’da Açılıyor Çimbulak, Almatı: Kışa Veda Partisi Fitch: Tenge Devalüasyonu Kazak Bankaları Üzerinde Baskı Oluşturuyor Oy kullanılacak yer sms ile öğrenilecek Rus-Alman İttifakı ABD’nin Kabusu