• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da Yakın Zamanda Devalüasyon Olmasını Bekliyor musunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  3 Günlük Tatil

  3 Temmuz 2015

  astanada ilk cumhurbaskanı gunuKazakistanlılar bu hafta sonu ila birlikte toplam üç gün tatil yapacak. Astana’nın bu yıl 17. kuruluş yıldönümünün kutlanması nedeniyle 3 gün tatil yapılacak. Astana Günü kutlamaları nedeniyle Kazakistan’da geçerli olan Bayramlar Yasası çerçevesinde  6 Temmuz pazartesi günü Devamını okuyun »


  Türkiye’nin Yeni Astana Büyükelçisi Nevzat Uyanık

  3 Temmuz 2015

  T.C. Dışişleri Bakanlığı’dan yapılan Büyükelçi atamaları dün (01.07.2015) Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, 16 Büyükelçi merkeze çekilirken 24 Büyükelçinin görev yeri değişti. Kararnameye göre 15 Ağustos 2012’den bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin Astana büyükelçisi olarak Devamını okuyun »


  Kazak turistler için en tehlikeli ülke Türkiye oldu!

  3 Temmuz 2015

  turist

  Kazakistan’da faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin yaptığı araştırma sonuçlarına göre 2014 yılında Kazak turistler için  en tehlikeli ülkeler listesi hazırlandı.  Türkiye’nin bu listenin başında olduğu ortaya çıktı. Araştırma kapsamında  2014 yılında yurtdışında tatil yapan turistlerin tıbbi yardım için  Devamını okuyun »


  Çinli işadamları Kazak topraklarını kiralamak istiyor

  3 Temmuz 2015

   

  bugday_tarla_cck Çin Halk Cumhuriyeti’nin Astana Büyükelçisi Jan Hanhuei, Astana Kanalı’na verdiği röportajda  Çin işadamlarının Kazak topraklarını kiralamasının, sadece  karşılıklı çıkar doğrultusunda ve Kazakistan mevzuatına uygun olması Devamını okuyun »


  ŞİÖ savunma bakanları Rusya’da buluştu

  3 Temmuz 2015

  şioŞangay İş Birliği Örgütü’ne (ŞİÖ) üye ülkelerin askerî kurumlarının liderleri St. Petersburg’da önceki gün bir toplantı yaptı. Kazakistan Savunma Bakanı İmangali Tasmagambetov’un da iştirak ettiği toplantı sırasında  2016 yılında düzenlenecek  ŞİÖ Savunma Bakanları Toplantısı’nın Kazakistan’da Devamını okuyun »


  Astana’daki otobüslerde ücretsiz WiFi hizmeti başlıyor

  3 Temmuz 2015

   

  Astana günü kutlamaları yaklaştıkça başkentte ileri teknoloji uygulamalarına bir yenilik daha eklendi. Astana Belediyesi,  başkentteki belediye otobüslerinde ücretsiz WiFi hizmetini sunmaya başlıyor.  Konuyla ilgili verilen bilgiye göre otobüs

  Devamını okuyun »


  İtalya ve Kazakistan 500 milyon dolarlık anlaşmalara imza attı

  30 Haziran 2015

  nazarbayev italyadaMilano’da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in de katıldığı  Kazak-İtalyan İş Forumu’nda iki ülke arasında yaklaşık 500 milyon dolar değerinde 20 anlaşma imzalandı. Anlaşmalar  tarım ekipmanı, gıda, tekstil, petrol ve inşaat gibi sektörlerinde imzalandı.  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev forumda yaptığı konuşmada, Devamını okuyun »


  “IŞİD İçin Savaşan 150 Kazak Militan Mevcut”

  30 Haziran 2015

   

  ışıd Geçtiğimiz hafta IŞİD(Irak Şam İslam Devleti) Orta Asya ülkelerinde faaliyetlerini arttıracaklarını açıklamış ve bu türkkazak.com’da da haber olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Kazakistan Milli İstihbarat Kurumu (KNB) Başkanı Nurtay Abıkayev,

  son zamanlarda IŞİD militanlarının, Kazakistan vatandaşlarını saflarına çekmeye yönelik çalışmalarını artırdığını ve Devamını okuyun »


  Nazarbayev İtalya’da Asansörde Kaldı

  30 Haziran 2015

   

  Kazak-İtalyan İş Forumu’na katılmak ve Expo 2015’te Kazakistan Ulusal Günü açılış seremonisine katılmak  üzere İtalya’ya giden Nursultan Nazarbayev Milano’da İtalyan Başbakanı Matteo Renzi ile asansörde kaldı. İtalyan
  asansör

  La Stampa Gazetesi’nin haberine göre, Devamını okuyun »


  ABD’li General: ABD Kazakistan’da askerî üs kurmayacak

  30 Haziran 2015

  askeri uçak

  ABD Kara Kuvvetleri Komutan Yardımcısı William Hickman, Kazakistan’ın KTK kanalına verdiği mülakatta ABD’nin,  Kazakistan’da  ve bu ülkenin sınırlarının yakınına herhangi bir askerî üs konuşlandırmayacağını açıkladı.  Hickman, Devamını okuyun »


  Hava sıcaklığı 43 dereceye çıkacak

  30 Haziran 2015

   

  sicak-havalar Kazakistan’ın özellikle güney kesimlerinde yoğun yağışlar etkili olurken batı bölgeleri ise yanıyor. Atırau ve Batı Kazakistan Eyaleti’nde hava sıcaklığının 43 dereceye kadar çıkması, bölgelerde acil durum ilan edilmesine neden oldu. 

   Kazakistan Acil Durumlar Bakanlığı, Devamını okuyun »


  Bakü’deki 1. Avrupa Oyunları’na görkemli kapanış

  30 Haziran 2015

  1016242927Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen Avrupa Oyunları, 68 bin seyirci kapasiteli Bakü Ulusal Stadyumu’nda gerçekleştirilen görkemli kapanış töreniyle sona erdi. 10 Haziran’da başlayan ve yaklaşık 18 gün süren oyunların organizasyonundan Azerbaycan yüzünün akıyla çıkarak, Devamını okuyun »


  Baykonur’dan Roket Fırlatılması Kazakistan’da Su Taşkınlarına ve Kuraklığa Sebep Oluyor

  26 Haziran 2015

  BAYKONUR,Dünyanın ilk uzay üssü olan Baykonur’dan roket fırlatılması, Kazakistan’da yaşanan su taşkınlıkları ve kuraklığa neden oluyor iddiası ortaya atıldı. Bu iddiayı da ortaya atan Kazakistan Savunma Bakanlığı’ndan bir görevli. Kazakistan Savunma Bakanlığı Bilim Görevlisi Aste Durmagambetov,  Devamını okuyun »


  Kazakistan, Türkmenistan ile Hazar Denizi’ndeki sınır çizgisini belirledi

  26 Haziran 2015

   

  hazar denizi Petrol yatakları ile zengin dünyanın en büyük iç denizinde Kazakistan, Rusya, İran, Türkmenistan ve Azerbaycan arasında paylaşım görüşmeleri yıllardır devam ediyor. Konuya ilişkin Kazakistan ile Türkmenistan arasında anlaşma nihayetlendi. Kazakistan

  Devamını okuyun »


  Kazakistan 37 Ülkeye Vizesiz Rejim Uygulamasına Geçiyor

  26 Haziran 2015
  Geçen sene yaz dönemi ve birkaç ayı kapsayacak şekilde bazı Batılı ülkelere karşılıklılık ilkesine bakılmaksızın Kazakistan’a vizesiz geçiş imkanı sağlayan Kazakistan, 2015 yazında tüm
  kazakistan vizesi

  OECD ülkelerine vizesiz ülkeye giriş olnağı sunmuştu. Önümüzdeki senelerden itibaren bu uygulama sadece yaz dönemi için değil, tüm yıla yayılacak şekilde genişletmek için Devamını okuyun »


  Kazakistan Rus yapımı insansız hava araçlarına talip Kazakistan’da “helal fuhuş’” popülaritesi artıyor! Air Astana 7 Airbus’ı Daha Filosuna Katıyor Kazakistan’da altı ayda 36 bin yabancıya çalışma izin verildi Putin: Muhtemelen İran ve Pakistan’ın ŞİÖ üyeliği için yaptığı başvurular onaylanacak Air Astana üst üste 4. kez Skytrax ödülü sahibi oldu Çin’e Orta Asya’dan doğal gazı en çok Türkmenistan yolluyor Scat Havayolu Gündemden Düşmüyor Binlerce kişi Ermenistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kuşattı Nazarbayev’den Demirel için başsağlığı mesajı