• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nazarbayev: AB’nin Bizim Kaynaklarımıza, Bizim Onların Teknolojisine İhtiyaımız Var

  30 Kasım 2016

   

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, Avrasya Ekonomik Birliği ile işbirliği yapmaya hazır olmadıklarını düşündüğünü  belirtti. Nazarbayev, “Şu anda hazır değiller.  Gelecek için bu  gerekli olabilir. тя 24

  AB’nin  ve Avrupa’nın gelişmesi için Rusya Devamını okuyun »


  Sovyetler Sonrası BDT Ülkelerinde Tarım Sektörü Yerinde Saydı

  30 Kasım 2016

   

  TARIM Son 20 yılda BDT üyesi ülkelerin neredeyse hepsi GSMH’sını dolar bazında en az ikiye çıkararak, birçok sektörde üretim artışı yaşamalarına rağmen, tarım sektöründe durumun tam tersi olduğu açıklandı. Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) resmi internet sitesinde yayımlanan BDT tarım sektörü makro ekonomik verileri 

  yenilendi. Yayımlanan verilere göre, 1995-2015 döneminde Moldova, Kazakistan, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde tarım sektörünün hacimleri en düşük artışı  Devamını okuyun »


  Aktöbe Saldırısını Düzenleyenler Ömür Boyu Hapis Cezasına Çarptırıldı

  30 Kasım 2016

  aktobe

  Kazakistan’ın Aktöbe kentinde 5 Haziran tarihinde bir silah dükkanı ile askeri birime terör saldırısı düzenleyen 7 kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Bununla birlikte, mahkeme kararıyla teröristlerle ilgili bilgiyi gizlemekle suçlanan Devamını okuyun »


  Türkiye 2016′da BDT’den Gelen Charterlara 30 Milyon Dolar Destek Verdi

  30 Kasım 2016

   

  Türkiye, turizm sektöründe geçtiğimiz sene yaşanan şiddetli kriz nedeniyle geçen yılın başından bu yana Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ile çalışan turizm şirketlerine destek vermeye başlamıştı. 2016 yılında Türkiye’ye BDT’den  charter seferlerini gerçekleştiren  tur
  charter kazakistan

  Devamını okuyun »


  Kış Sanatı

  30 Kasım 2016

  kış7 Devamını okuyun »


  Astana’da Dondurucu Soğuklar

  17 Kasım 2016

  100036-imageMoğolistan’ın başkenti Ulanbator’dan sonra dünyanın en souk 2. başkenti olan Astana’da hava sıcaklığının bazn -40 dereceye kadar düşeceği açıklandı ve 1 ila 9 arası sınıflara giden öğrenciler için okullar tatil edildi. Kazakisrtan’ın merkez, Devamını okuyun »


  Asya’ya Gidecekler İçin Air Astana’dan Büyük Asya Kampanyası

  17 Kasım 2016

  unnamedKazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu Air Astana, Türkiye’den Kazakistan üzerinden Güney  Doğu Asya, Çin veya Hindistan’a  gidecek yolcular için 16 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında biletlenmek şartıyla 15 Ocak-31 Mayıs dönemini kapsayacak tarih aralığında seyahat edeceklere gidiş-dönüş herşey dahil 375 Dolar’dan başlayan fiyatlarla bir promosyon yaptıklarını duyurdu. Maksimum bir ay kalınabilecek kampanya kapsamında Devamını okuyun »


  Kazakistan’da yabancı doğrudan yatırımlar %25 oranında artış gösterdi

  16 Kasım 2016

  ANASAYFA01Kazakistan Yatırımlar ve Kalkınma Bakanı Jenis  Kasımbekov, 2016 yılının ilk altı ayında yabancı doğrudan yatırımların %25 oranında artış gösterdiğini ve 9,3 milyar dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi. Bakan’ın belirttiklerine göre, doğrudan yatırımların % 60’i madencilik ve keşif çalışmaları , Devamını okuyun »


  Nazarbayev’den Trump değerlendirmesi

  16 Kasım 2016

   

  Vladimir Putin visits Belarus trump

  Seçilmesi ile tartışma yaratan ABD Başkanı Donald Trump için bir değerlendirme de Nazarbayev’den geldi. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev,  ABD’deki seçimlerin sonucun değerlendirdi. Nazarbayev, Donald Trump’ın ABD’nin 45. başkanı olarak Devamını okuyun »


  Kazakistan’da doğum oranı artıyor

  16 Kasım 2016

   ikiz-bebeklerKazakistan’da doğum oranının  artış eğilimi gösterdiği açıklandı. 2016 yılının ilk dört ayında 131 bin yeni bebek doğduğu bu rakam Devamını okuyun »


  Nazarbayev resminin yer aldığı 10.000 tengelik banknotlar piyasaya sürülüyor

  16 Kasım 2016

  10.000
  1 Aralık tarihi Nursultan Nazarbayev’in göreve geliş günü olması dolayısıyla resmi olarak  İlk Cumhurbaşkanı Günü olarak kutlanmaya geçen sene başlandı. Bu sene Nazarbayev’in  göreve gelişinin  22. yıl dönümü kutlamaları kapsamında konser ve Devamını okuyun »


  Astana Kulübü’nün 2. Toplantısı

  16 Kasım 2016

  фыефтф лгдъиъKazakistan’ın başkenti Astana’da Astana Kulübü’nün  2. Toplantısı düzenlendi. Toplantı Kazakistan Cumhurbaşkanı Nusrultan Nazarbayev’in katılımıyla gerçekleşti. Avrasya’dan siyasi ve ekonomi uzmanlarını bir araya getiren Astana Kulübü 2. Toplantısı’na 20′den fazla ülkeden yaklaşık 60 uzman Devamını okuyun »


  Çin-Kazakistan İşbirliği Merkezi’ne 4 milyon ziyaretçi

  16 Kasım 2016

  çinliÇin-Kazakistan sınırındaki Horgas Sınır Kontrol Merkezi tarafından, bu yılın ilk on ayında Çin-Kazakistan Horgas Uluslararası Sınır İşbirliği Merkezi’ni ziyaret eden turistlerin sayısı açıklandı. Merkezin verilerine göre, merkeze giriş ve çıkış yapan turistlerin sayısı bu yılın ilk on ayında 4 milyon 240 bine ulaşarak geçen yılın aynı dönemine gör Devamını okuyun »


  Trump’a Kazakistan Daveti

  10 Kasım 2016

   

  trump Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, yeni seçilen ABD’nin 45. Başkanı Donald Trmp’ı Kazakistan’a davet etti. Nazarbayev açıklamasında, Trump’ın liderliğinde ABD’nin dünyanın güvenlik, istikrar ve refahının sürdürülmesinde ABD’nin önemli

  rol oynamaya devam edeciğne inandığını, Devamını okuyun »


  Nazarbayev Seul’de

  10 Kasım 2016

  nazarbayev seuldeNazarbayev Japonya ziyareti sonrası Güney Kore’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. G. Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye ile görüşen Nazarbayev iki ülke arasında stratejik ilişkileri geliştirme protokolü Devamını okuyun »


  Air Astana ilk A320neo ‘yu teslim aldı Bugün 10 Kasım… Nazarbayev Japonya’da Almatı’daki yangın altı kişiyi hayattan kopardı TürkKazak.com 7 Yaşında! Rusya, Çin ve Kazakistan altın alımında dünyanın liderleri Deşt-İ Kıpçak: Gizli İzler Belgeseli St. Petersburg’dan Ödülle Döndü ŞİÖ Başbakanları 15. Toplantısı düzenlendi Kazakistan’ın kredi notu değişmedi Astana’da CICA Sekreterliği Ofisi Açıldı