• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan ekonomisinin devalüasyon sonrası kısa sürede toparlanmasını bekliyor musunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazakistan’ın kredi notu düşürüldü

  26 Nisan 2016

  563861Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Kazakistan’ın notunu “Baa2″ den “Baa3″ seviyesine düşürdü, görünümünü de ”negatif” olarak belirledi. Moody’s'ten yapılan yazılı açıklamada, Devamını okuyun »


  Atırau’da Yabancılara Toprak Satışını Protestosu

  26 Nisan 2016

  protesto24 Nisan Pazar günü Kazakistan’ın batısında yer alan Atırau şehrinde ihaleyle yabancılara toprak satışı protesto edildi. Ca-News’in haberine göre, yaklaşık 1.000 kişilik grup hükümetin yabancılara açık arttırma usulüyle toprak satışın Devamını okuyun »


  Тамгалы-Тас (Damgalı Taş/Kazakistan)

  26 Nisan 2016

  tas3

  Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Sıcaklıklar Düşüyor

  26 Nisan 2016

  soğukBir süredir mevsim normalleri üzerinde seyreden Kazakistan’da sıcaklıklar Devamını okuyun »


  Air Astana’dan İstanbul Çıkışlı Promosyon

  26 Nisan 2016

  1300x500_VD

  Air Astana eşi, arkadaşı veya ailesi ile İstanbul’dan Almatı, Astana, Aktau ve Atirau’ya seyahat edecek olan yolculara 31 Mayıs’a kadar süren bir kampanya başlattı. 31 Mayıs 2016 tarihlerine kadar Devamını okuyun »


  Çimbulak Nerede?

  26 Nisan 2016

  лфк

  Foto: www.yvision.kz


  Kazakistan Merkez Bankası’nın Favorisi Altın

  20 Nisan 2016

  altın

  2012 ekim ayından beri her ay düzenli olarak altın rezervlerini arttıran Kazakistan Merkez Bankası’nın  toplam uluslararası rezervlerinin %29,5’unu da altın stokları oluşturuyor. Kazakistan Merkez Bankası Devamını okuyun »


  Nazarbayev’den Türk Yatırımcılara Nurlı Jol Daveti

  20 Nisan 2016

  Vladimir Putin visits BelarusKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev geçtiğimiz hafta İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) “Adalet ve Barış İçin Birlik ve Dayanışma” temasıyla düzenlenen “13. Devlet ve  Hükümet Başkanları Zirvesi”ne katılmak üzere bulunduğu İstanbul’da Devamını okuyun »


  Tacikistan’da KGAÖ istihbarat tatbikatı

  20 Nisan 2016

  tatbikatKolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) üye ülkelerinin istihbarat servislerinden çok sayıda temsilci, Tacikistan’da bugün başlayan Poisk-2016 adlı tatbikata katılıyor.Tatbikata Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Beyaz Rusya, Ermenistan ve Devamını okuyun »


  Kazakistan’da binek araç üretimi çakıldı

  20 Nisan 2016

  araba uretimi

  Trend ajansı, Kazakistan İstatistik Kurumu’nun verilerine dayanarak Kazakistan’da  binek araç üretiminin yıkıldığını belirtti. İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Kazakistan’da  binek araç üretiminin hacmi, 2016 yılının  ilk üç ayında bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslanarak Devamını okuyun »


  Nazarbayev Türkiye’ye Gidiyor

  13 Nisan 2016

  1Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 11-12 Nisan günlerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin davetlisi olarak Tahran’a resmi ziyarette bulunduktan sonra Devamını okuyun »


  Kazakistan-İran Arasında 2 Milyar Dolarlık Anlaşma

  13 Nisan 2016

  676fa41973ef024203bde2556b5cbb95Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in İran, Türkiye ve Özbekistan’ı kapsayan yurtdışı ziyaretine başladı. Tahran’da İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile basın mensuplarının karşısına çıkan Nazarbayev Devamını okuyun »


  Kırgızistan Başbakanı söylentiler üzerine istifa etti

  13 Nisan 2016

  hhhKırgızistan’da yol yapım ihalesinde usülsüzlük yapıldığı iddialarında adı geçen Başbakan Temir Sariyev, görevini bıraktığını açıkladı.

  Olağanüstü Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Sariyev, Devamını okuyun »


  Kazakistan’dan Amerikalılar ile “Bozkır Kartalı-2016″ Tatbikatı

  13 Nisan 2016

   

  askeri tatbikatı Kazakistan, askeri alanda farklı ülkelerle işbirliğini arttırmaya gayret ediyor. Yaklaşık 7.000 km’lik dünyanın en uzun kara sınırına sahip olduğu Rusya ile askeri alanda derin ilişkileri bulunan Kazakistan,

  askeri ilişkilerini Batı ile de Devamını okuyun »


  Kazakistan Dağlık Karabağ açıklaması

  6 Nisan 2015

   

   Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü, Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmaların ciddi derecede endişe verici olduğu
  karabağ

  belirtti.Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Devamını okuyun »


  Nazarbayev Küba’da Kazakistan’da su taşkınları başladı Air Astana Yolcularına Eylül’de İnternet Hizmeti Sunmaya Başlıyor Vakıfbank BTA’nın Şekerbank’taki 9,4′lük hissesini icradan sattırıyor Nazarbayeva: Sağlık Sektörü Özelleştirilecek Enerjisinin %66’sını Kömürden sağlayan Kazakistan Bu Oranı Düşürecek Baharın Karşılanması Nazarbayev Belçika’da Kazakistan-Rusya Arasındaki Hava Sahası Krizi Şimdilik Tatlıya Bağlandı MB: 2016 enflasyon oranı önceden belirlenmiş koridorda olacak