• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nevruz coşkuyla kutlanıyor

  22 Mart 2017

  ляля

  Nevruz Bayramı kutlamaları nedeniyle bu yıl Kazakistan’da üç gün tatil yapılıyor. Tatil günleri olan 21, 22 ve 23 Mart’ın hafta başına denk gelmesi nedeniyle tatil günleri önceki hafta sonuyla birleşti. 24 Mart Cuma günü iş başı olacak ve Devamını okuyun »


  Moskova Astana’da Siyasi Konuların da Ele Alınmasını İstiyor

  22 Mart 2017

   

  Rusya, Astana’yı askeri meselelerin çözüme kavuşturulmasının yanı sıra siyasi konuların ele alınması platformu olarak görmek istiyor Rusya Devlet Duması Güvenlik Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, astana-gorusmeleri-basladi-1485167517

  Devamını okuyun »


  Almatı “Dünyanın En Ucuz 10 Kenti” Sıralamasında

  22 Mart 2017

  almatıda 1The Economist Dergisi’nin yayımladığı Küresel Yaşam Maliyetleri 2017 adlı rapora göre Almatı, Dünyanın En Ucuz 10 Kenti arasında yer aldı.  Rapora göre, dünyanın en pahalı 10 kentinin yarısı Asya’da yer alıyor. Singapur, Devamını okuyun »


  Golovkin, Nevruz öncesi zaferini Kazakistan’a armağan etti

  22 Mart 2017

  golovkin_vs

  Son iki yılda dünyanın en iyi boksörü unvanına sahip olan Kazak boksör Gennady Golovkin, 19 Mart’ta WBA şampiyonu Daniel Jacobs ile karşılaşmasından Devamını okuyun »


  Çin –Türkmenistan Doğalgaz Hattının Kırgızistan Ayağı Donduruldu

  22 Mart 2017
  petrol_boru_hatti1-505x336 Türkmenistan- Özbekistan-Tacikistan-Kırgızistan-Çin doğal gaz boru hattının Kırgızistan’da inşa edilmesi planlanan kısmının yapımı donduruldu. Çin,  Kırgızistan’ın üzerinden döşenmesi planlanan Türkmenistan- Özbekistan-Tacikistan-Kırgızistan-Çin  

  doğal gaz boru hattının dört kolunun Devamını okuyun »


  Nevruz Kutlamalarından Kareler

  22 Mart 2017

  nv

  Devamını okuyun »


  Astana Müzakerelerinin Üçüncü Turu

  16 Mart 2017

  astana_vs

  Suriye’nin silahlı muhalefetinin temsilcilerinin Kazakistan’ın  başkentinde 14-15 Mart’ta düzenlenen Astana müzakerelerine gelmemesi müzakerelerin çalışmalarını bozmadı, ancak müzakereler bir günlüğüne uzatıldı. Rusya heyetine başkanlık eden Devamını okuyun »


  Cirque du Soleil topluluğu, Kazakistan’da 71 gösteri yapacak

  16 Mart 2017

   cirquebelfinale

  Gösteri sanatlarında yepyeni bir boyut açan, dünyanın en ünlü canlı gösteri topluluğu Cirque du Soleil Kazakistan’da Expo-2017 kapsamında 71 gösteri yapacak.  Gösteri programı Devamını okuyun »


  Astana İslami finans merkezi olmak istiyor

  16 Mart 2017

  kelimbetovAstana Uluslararası Finansal Merkezi Başkanı ve eski Kazakistan Merkez Bankası Başkanı Kayrat Kelimbetov, İslami finansın Kazakistan’daki gelişimi konusunda bilgi verdi. Devamını okuyun »


  Expo-2017’de Üç Dil Konuşan Polisler Görev Yapacak

  16 Mart 2017

  KAZAK POLİSİ

  Kazakistan’ın bu yıl ev sahipliği yapacağı Expo-2017 Fuarı’na 88 gün kala fuar kapsamındaki hazırlıklar hız alıyor. Başkent Polis Başkanlığı tarafından Expo-2017 Fuarı’nın alanında güvenlik sağlayacak özel birim görevlendirildi. Yaklaşık 100 kişiden oluşturulan özel birim, Devamını okuyun »


  Qazak Air Astana-Çimkent Uçuşlarına Başlıyor

  16 Mart 2017

  gazaq

  26 Mart’tan itibaren haftada iki kez karşılıklı olarak Qazak Air’in Astana-Çimkent uçuşlarına başlayacağı açıklandı. Uçuşların yeni nesil Bombardier Q400 uçaklar ile yapılacağı; Devamını okuyun »


  Kazakistan Cumhurbaşkanının Yetkilerini Kısıtladı

  12 Mart 2017

  Konstitut1402Anayasa Konseyi, Anayasa Değişikliğini Kabul Etti.Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in talimatı üzerine yönetim sisteminin verimliliğini artırmak amacıyla geliştirilen cumhurbaşkanının bazı yetkilerinin parlamento ve Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Yeni Daire Fiyatları Düşüyor

  12 Mart 2017
  Kazakistan’da yeni yapılan daire fiyatlarında düşüş kaydedilirken, kiralarda ise artış gözlemlenmekte. Geçtiğimiz ocak ayı ile kıyaslandığında şubat ayında yeni daire fiyatlarının %0.4 oranında düştüğü Ekonomi Bakanlığı’nca açıklandı. Ekonomi Bakanlığı’na gore konut almatı

  Devamını okuyun »


  Kazak Havayolları Artık Trans-Sibirya Güzergahını Kullanabilecek.

  12 Mart 2017
  ucak4 Rusya ve Kazakistan arasında kısa süre önce imzalanan Hava Sahası Anlaşması uyarınca Kazakistan bundan sonra Transsibirya güzergahını kullanarak Rus hava sahası üzerinden uçabilecek. Transsibirya güzergahı, Kazakistan merkezli havayollarına Moğolistan’ın Ulan Bator ve 

    Devamını okuyun »


  Kazakistan En İyi Ülkeler Sıralaması’nda 71.

  12 Mart 2017

  Kazakistan, US News & World Report haber dergisinin hazırladığı En İyi (Yaşanabilir)Ülkeler Sıralaması’nda 71. sırada yer aldı. Toplam 80 ülkenin değerlendirildiği sıralama kapsamında farklı kriterler göz önünde bulunduruldu. Ekonomi, yenilikçilik, turizm, sosyal hizmetler, kültür, tarih, nüfusun yaşam standardı ve Devamını okuyun »


  İpek Yoluna Orta Asyalı göçer katkısı Aile Ağacı Golovkin-Jacobs Maçı 19 Mart’ta Nazarbayev Nisan Ayında Azerbaycan’a Gidiyor Putin Bişkek’te Nursultan Nazarbayev’i övgülere boğdu. Kazakistan Şükran Günü’nü kutladı Putin Orta Asya Turu Sürüyor İran Kazakistan’dan 950 Ton Yoğunlaştırılmış Uranyum Almak İstiyor Teknik Düzeyde Yapılacak Astana Görüşmesi Nevruz Bayramı’nda Düzenlenebilir Nazarbayev, Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi