• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da Yakın Zamanda Devalüasyon Olmasını Bekliyor musunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Erdoğan Türk-Kazak İş Forumu’nda konuştu

  17 Nisan 2015

  unnamedCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ile birlikte Türk-Kazak İş Forumu’na katıldı ve bir konuşma yaptı.Toplantıda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ortak tarih ve Devamını okuyun »


  Erdoğan’dan Nazarbayev’e: Türk Dünyasının Aksakalı Değerli Kardeşim

  17 Nisan 2015

  yd-20150415-kazakistan-53-anlasmalar

  Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan ile ticari ve ekonomik iş birliğinin önemine işaret ederek, “Orta Asya’nın Hazar Denizi üzerinden uluslararası pazarlara bağlanması bakımından Kazakistan kritik bir konuma sahip. Bu alanda hayata geçirilecek projeler, Devamını okuyun »


  Erdoğan Kazakistan’da

  17 Nisan 2015

  nazarbayev erdoğanCumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’le beraber 15 Nisan’da  Astana’ya geldi. Astana Uluslararası Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Devamını okuyun »


  Kazakistan’da İşsizlik Oranı %5

  17 Nisan 2015

  işsizlik .Kazakistan İstatistik Kurumu Başkanı Alihan İsmailov önceki gün yaptığı basın toplantısında mart ayında ülkedeki işsiz sayısının Devamını okuyun »


  “Kazakistan, Türkiye’nin Sadece Dostu ve Kardeşi Değil, Aynı Zamanda Stratejik Ortağıdır”

  17 Nisan 2015
  turkiye_kazakistan Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Kazakistan’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yola çıkmadan Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “Kazakistan,

  Türkiye’nin Orta Asya’daki en önemli ticari ve ekonomik ortaklarından biridir” dedi.  Kazakistan’ın, Türkiye’nin sadece dostu ve kardeşi değil, aynı zamanda stratejik ortağı olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devamını okuyun »


  UNESCO’da ‘Dede Korkut’ konseri

  17 Nisan 2015

   

  Dede Korkut kitabının bilinen ilk nüshasının bulunmasının 200. yıl dönümü nedeniyle, merkezi Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nde (UNESCO) konser verildi. Uluslararası Türk Akademisi tarafından düzenlenen konsere, Türkiye’nin UNESCO nezdinde Daimi Temsilcisi
  dede korkut ..

  Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Devamını okuyun »


  Nazarbayev, Zarif’le görüştü

  17 Nisan 2015
  nazarbayev_iran_disisleri_bakani_zarifi_kabul_ Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, geçtiğimiz pazartesi Kazakistan’ı ziyaret eden İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’le görüştü. İki lider, ikili ilişkiler, çeşitli alanları kapsayan işbirliği, her Devamını okuyun »


  Bişkek’teki elçiliğe Ukrayna’dan giden esrarengiz ‘diplomatik kargo’

  17 Nisan 2015

  uçak resimleri kazakistan ukraynaSputniknews’te yayınlanan haberde, Kırgızistan’da yayımlanan Delo No gazetesinin önceki ayın sonunda Abu Dabi’den iki kez havalanıp Kırgızistan’daki ABD Büyükelçiğine toplamda 150 ton ‘diplomatik kargo’ taşıyan ‘esrarengiz uçağın’ sırrının Devamını okuyun »


  Vlah: Türkiye, Gagavuzya’yı desteklemeye devam edecek

  17 Nisan 2015
  Gagavuzya Başkanı İrina Vlah, resmen göreve başladı. Başkanlık görevini devralan Vlah, bölgede barış ve huzurun garantörü olacağı ve bölge halkının çıkarlarını savunacağı sözünü verdi. Gagavuz Özerk bölgesinin başkenti Komrat kentinin
  vlah

  Zafer Meydanı’nda düzenlenen yemin töreninin ardından Gagavuzya Milli Meclisi’nde, Devamını okuyun »


  Cumhurbaşkanı Erdoğan Astana’ya Geliyor

  14 Nisan 2015

   

  erdoğan nazarbayev ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi bir ziyaret için 15-17 Nisan tarihleri arasında Kazakistan’da olacak. Astana’da Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından ağırlanacak olan Erdoğan bu sene ikincisi gerçekleştirilen

  Türkiye-Kazakistan Stratejik Ortaklık Konseyi’nin yüksek düzeyli  toplantısna katılacak. Erdoğan Devamını okuyun »


  Suriye muhalefetinden Nazarbayev’e arabuluculuk teklifi

  14 Nisan 2015

   

  kz bayrak suriye

  Suriye muhalefeti temsilcilerinin, Suriye krizinin çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenecek  yeni müzakerelerde Nazarbayev’e arabuluculuk rolü üstelenmesi için Kazakistan hükümetine başvurduğu bildirildi. Suriyeli muhaliflerin Nazarbayev’e gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verildi: Devamını okuyun »


  Nazarbayev: Modern Devlet Laik Olmalı

  14 Nisan 2015

   

  26 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz Cuma Astana’da Gençlik Forumu’nda konuşan Nazarbayev, modern bir devletin laik olması gerektiğini söyledi.  Nazarbayev “ Dünya tarihi
  nazarbayev devallüsayon

  bize göstermektedir ki modern bir devlet Devamını okuyun »


  İlk Çeyrekte Araba Satışları %27 Düştü

  14 Nisan 2015
  araba pazarı Kazakistan Otomotivciler Birliği’nden yapılan açıklamaya göre 2015’in ilk çeyreğinde ülkedeki otomotiv satışları geçen senenin ilk çeyreğine göre %27 düşüş gösterdi.  İlk çeyrekte satışlar azalırken ortalama satış fiyatlarının da azalması Devamını okuyun »


  Kazakistan’da ülkenin en “obez” bölgesi belirlendi

  14 Nisan 2015

  OBEZ2012-2014 yıllarında Kazakistan Sağlık Bakanlığı’nın desteği ile  Kazak Gıda Akademisi tarafından yapılan araştırma çalışmaları sonucunda ülkenin coğrafik olarak obezite haritası çıkarıldı.  Araştırmada doğu,batı,kuzey, güney ve merkez bölge olmak üzere ülkenin beş bölgesi değerlendirildi. Araştırma sonuçlarına göre Devamını okuyun »


  Çanakkale Savaşı Sergisi Astana’da Açılıyor

  14 Nisan 2015

  canakkale

  Astana’da T.C. Büyükelçiliği, Yunus Emre Kültür Merkezi, Kültür ve Tanıtım Müşavirliği ve THY’nin desteği ile “Centilmenlerin Savaşının 100. Yılında Çanakkale” adlı resim sergisi 16 Nisan Perşembe günü saat 18.30’da törenle açılıyor ve ziyaretçilerini bekliyor.


  Çimbulak, Almatı: Kışa Veda Partisi Fitch: Tenge Devalüasyonu Kazak Bankaları Üzerinde Baskı Oluşturuyor Oy kullanılacak yer sms ile öğrenilecek Rus-Alman İttifakı ABD’nin Kabusu Özbekistan petrol ve gaz projelerine 2015’te 7.1 milyar dolar yatırıyor Putin: Rus-Çin ilişkileri, tarihin en yüksek seviyesinde Türkiye Çince Kulübü resmen kuruldu Batılı Askerlerle “Bozkır Kartalı-2015″ Tatbikatı Kazakistan’da Başladı Astana’da “Serseriliğe” Geçit Yok Air Astana’dan Avrupa Güzergahında Tamamen Yatan Koltuklarda Seyahat