• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan ekonomisinin devalüasyon sonrası kısa sürede toparlanmasını bekliyor musunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  MB Başkanı’na göre enflasyon oranı %8’i geçmeyecek

  25 Ağustos 2015
  kayrat-kelimbetov Geçen hafta %32 devalüasyon yaşanan Kazakistan’da Merkez Bankası Başkanı Kayrat Kelimbetov’a göre enflasyon hedefinde sapma minumum olacak. Kazakistan Merkez Bankası Başkanı Kayrat Kelimbetov, KTK Kanalı’na dün verdiği

  mülakatta ülkede enflasyon oranının orta vadede Devamını okuyun »


  Tenge Düştü Uçak Bileti Fiyatları Çıktı

  25 Ağustos 2015
  Kazakistan serbest döviz kuruna geçmesinin ardında ülkede faaliyet gösteren hava yolları, uçak biletlerinin fiyatlarını yukarı çekti. Kazakistan’ın milli havayolu ucak bileti

    Air Astana, 22 Ağustos 2015 tarihinden itibaren uluslararası parkurlarda uçak biletlerinin  fiyatlarını

  Devamını okuyun »


  Kazakistan’a sonbahar geldi

  25 Ağustos 2015

   

  almatıya sonbahart geldiBu ayın sonuna doğru ilk soğuklar etkili olmaya başlayacak. Kazakistan Meteoroloji Kurumu tarafından  Kazakistan’ın doğu ve merkez kesimlerinde  hava sıcaklığının sıfırın altına Devamını okuyun »


  Rusya Kazakistan’daki üsse balistik füze denemesi yaptı

  25 Ağustos 2015

   

  füze kazakistan Rusya’nın Astrahan kentinde bulunan “Kapustin yar” poligonunda kıtalararası balistik füze denemesi yapıldığı bildirildi. Rusya Savunma Bakanlığı Stratejik Füze Kuvvetleri’nden 

  yapılan açıklamada, Devamını okuyun »


  Air Astana Bangkok Havayolları ile Code-Share Anlaşması İmzaladı

  25 Ağustos 2015

  airaKazakistan’ın Bayrak taşıyıcısı Air Astana (KC), Bangkok Havayolları (PG) ile yeni codeshare anlaşması imzaladığını duyurdu. Tayland merkezli havayolu code-share uçuş yaptığı partner sayısını 6’ya çıkardı. Ortaklık Air Astana yolcularına Tayland’ın ünlü sahil bölgelerine ulaşma imkanı sunacak. Yeni ortaklık Air Astana yolcularına  Samui, Phuket ve Devamını okuyun »


  Nazarbayev: Başka Seçenek Yoktu

  21.08.2015

  Dün gerçekleştirilen sert devalüasyon sonrası açıklama yapan Nursultan Nazarbayev “Kazakistan’ın dalgalı kura geçmesi gerekliydi, başka bir alternatif de yoktu, dedi. Nazarbayev şöyle devam etti “Bütün imkanlar değerlendirildiğinde Devamını okuyun »


  Masimov: Samruk Kazına’dan 11 Milyar Dolar Kullandık

  21.08.2015-09.01

  Dün sabah yaptığı açıklama sonrası tengenin dalgalı kura geçmesiyle beraber dolar kuru 255’e çıkan Kazakistan Başbakanı Karim Masimov’dan enflasyon sonrası ilk açıklamalar geldi. İnsanların yeni fiyat seviyesi ile yaşamayı öğrenmek zorunda olduğunu söyleyen Masimov Devamını okuyun »


  Tenge Dalgalanmaya Bırakıldı, Devalüasyon %30’u Buldu

  Dün sabah önce bankalararası piyasada bir dolar 187 tengeden 198’e çıkmış ve Kazakistan Merkez Bankası gün boyu sessizliğini koruyarak bir açıklama yapmamıştı. Beklenen açıklama bu sabah beklenildiği gibi Merkez Bankası Başkanı’ndan değil Başbakan Karim Masimov’dan geldi. Karim Masimov Devamını okuyun »


  Kazakistan’da %5 Devalüasyon

  20 Ağustos 2015

  devalüasyon

  Dün itibarı ile Kazakistan’da dolar kuru yaklaşık %5 arttı ve Kazak parası dolar ve Euro karşısında devalüe oldu. 15 Temmuz’da döviz kuru bandını genişletme kararı alan Kazakistan Merkez Bankası’nın bu hamlesi beklenmekteydi ve bu durum türkkazak.com’da da Devamını okuyun »


  Bu yıl Kazakistan’ın nüfusu %1,65 arttı

  20 Ağustos 2015

  bebekler

  Kazakistan’ın nüfusu 1 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla  17.541.200 kişiye ulaştı.İstatistik kurumunun verilerine göre, şehirlerde yaşayan kişilerin sayısı 9.962.200 taşrada yaşayan kişilerin sayısı ise 7.574.000 olarak hesaplandı. Böylece ülkenin nüfusunun 56,8’i şehirlerde, Devamını okuyun »


  Rusya, Kazakistan’a C-300 beş füze ve roketatar sistemini teslim etti

  20 Ağustos 2015

  füzeKomşu ülkeyi daha  güçlü bir ülke olarak görmek istediğini açıklayan Rusya, Kazakistan’a  beş füze  ve roketatar sistemi gönderdi. Kazakistan Savunma Bankalığı, Rusya Savunma Bakanlığı’nın, Devamını okuyun »


  Air Astana: Astana Expo 2017 Resmi Havayolu

  20 Ağustos 2015

  air astanaJSC NC Astana EXPO-2017  bu büyük uluslararası fuarda ortaklık ve “EXPO-2017 Resmi Havayolu”  statüsünü vermek  için Kazakistan’ın bayrak taşıyıcısı Air Astana, ile işbirliği mutabakatı imzaladı. Resmi imza töreni Astana’da yapıldı. 17 Ağustos’ta Astana’da düzenlenen imza töreninde Devamını okuyun »


  Kazak çeliği Airbus yapımında kullanılacak

  20 Ağustos 2015

  KAZNEXINVEST Ajansı tarafından 2015 yılının başında  yerli ihracatçıları desteklemek amacıyla  ihracat ticaretini finanse etmek üzere yeni bir uygulama başlatıldı. Kaznexinvest, Kazakistan’dan ihracat yapan herhangi kimseye özel şartlı kredilendirme ve ihraç edilecek ürünler için müşteri arama ve Devamını okuyun »


  BDT ülkelerinden dev hava savunma tatbikatı

  20 Ağustos 2015

  tatbikatRusya öncülüğündeki Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri, hava savunma sistemlerini koordineli hale getirmek için Moskova’da ortak tatbikat düzenliyor.Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Devamını okuyun »


  Çin, Kazak turistleri ağırlamak için kollarını sıvadı

  20 Ağustos 2015

  cin turistleriKazakistan ve Çin arasında turizm alanındaki işbirliği memorandumu imzalandığı açıklandı. Kısa süre önce Urumçi’de İpek Yolu Ekonomik Kuşağı çerçevesinde Altay Dağları bölgesinde bulunan eyalet/bölgelerin katılımıyla 3. Uluslararası Ekonomik Forumu düzenlendi. Forum sırasında Devamını okuyun »


  Türk Dili Konuşan Ülkeler Ortak Haber Kanalı Kuruyor Kazakistan-Beyaz Rusya Ticareti İlk Altı Ayda %32 Azaldı Air Astana Expo 2017’nin Resmi Havayolu Oldu Kuru Kımız Kilosu 400 Euro’dan Görücüye Çıkıyor Kırgızistan’la AEB arasındaki ‘bariyerler’ kalktı 12 Ağustos’ta Kazak-Kırgız Gümrükleri Kaldırılıyor DTÖ Üyeliği Kazakistan’ı 2. El Araç Cennetine Dönüştürebilir Kazakistan ve AEB ülkeleri arasındaki karşılıklı ticaret geriledi Denizli’deki otobüs kazasında bir Kazak turist hayatını kaybetti Özbekistan İslami Hareketi IŞİD’e dahil oldu!