• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da Yakın Zamanda Devalüasyon Olmasını Bekliyor musunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nazarbayev: Asya’da yeni ortak bir para birimi kullanıma gerebilir

  29 Mayıs 2015
  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev gazetecilere verdiği demeçte Asya’da yeni bir para biriminin kullanıma girebileceğini belirtti.  Nazarbayev, Asya’da ortak bir para biriminin kullanılmaya başlanmasının,  doların küresel  ekonomiye yansıyan etkisini de nz

  azaltabileceğini söyledi. Nazarbayev Kazakistan’ın komşularının çoğunun ortak para birimi konusunu ciddi bir şekilde değerlendirdiğini, Devamını okuyun »


  Suriye Muhalefeti: Kazakistan Bütün Taraflara Dengeli Yaklaşıyor

  29 Mayıs 2015

   astanaKazakistan’ın ev sahipliğinde başkent Astana’da düzenlenen Suriye muhalefetinin toplantıları sona erdi. Toplantılarda ortak, sonuç alıcı bir deklarasyon ortaya çıkmadı; fakat Suriyeli taraflara dengeli yaklaşan Kazakistan’ın tutumundan dolayı sonraki müzakerelerin de Devamını okuyun »


  Nazarbayev: Dünya Rusya’nın Dünya Politikasındaki Kilit Rolünü Anlamak Zorunda

  29 Mayıs 2015

   

  putin nazarbayev Geçtiğimiz Çarşamba Rossiya-24 TV kanalına röportaj veren Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev “Bir ülke sadece petrol, doğalgaz zenginlikleri sayesinde değil, dünyadaki sorunların çözümüne sunduğu katkılarla, dünyada barış sağlanmasına hizmet etmesiyle Devamını okuyun »


  Petrol zengini ülkede benzin fiyatları artıyor

  29 Mayıs 2015

  kazakistan benzin sıkıntısıKazakistan’da yaz aylarında  benzin fiyatlarının artabileceğine dair  söylentiler Kazak basınında sıklaşmaya başlayınca Kazakistan  Enerji Bakanlığı, benzin fiyatları için devletin üst sınır düzenleme uygulamasının başlatacağını bildirdi. Enerji Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Devamını okuyun »


  Adana’da Nazarbayev Caddesi

  29 Mayıs 2015

  nazarbayev’in-adi-adanada-bir-caddeye-verildiAdana Büyükşehir Belediyesi tarafından bir caddeye Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in ismi verildi. Caddeye “Nursultan Nazarbayev” isminin verilmesi dolayısıyla bir de tören düzenlendi. Törene Kazakistan’ın Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev de katıldı. Tüymebayev, Devamını okuyun »


  Türkiye’nin Turquality Uygulaması Kazak Parlamentosu’nda Örnek Gösterildi

  26 Mayıs 2015

  made in kazakistaKazakistan Parlamentosu’nda düzenlenen Hafif Sanayi konulu oturuma birçok girişimci katıldı. Kazakistan’da giyim sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin temsilcisi İnna Apenko  tekstil sektörünün geliştirilmesiyle ilgili sunum yaptı. Sunumda Türkiye örnek ülke olarak Devamını okuyun »


  Kazakistan’da hafif sanayinin ekonomideki payı %34

  26 Mayıs 2015

  hafif sanyiKazakistan Yatırımlar ve Kalkınma Bakanı Aset İsekeşev, Hafif Sanayi konulu parlamento oturumunda yaptığı konuşmada hafif sanayinin Kazakistan ekonomisindeki payının %34 oranında olduğunu belirtti. Ülkenin sanayi sektörüyle ilgili bilgi veren İsekeşev, Devamını okuyun »


  Kazakistan’da 90.000 Antilop Öldü

  26 Mayıs 2015

  saiga antilopları kazakistanÜlkede büyük bir felaket yaşanıyor. Mayıs ayının ilk haftası başlayan antilop ölümleri sonrası ülkedeki antilop varlığının yaklaşık 1/3’ünün son 20 günde pasteurellosis virüsünden öldüğü Kazakistan Tarım Bakanlığı yetkililerince Devamını okuyun »


  400 Kaçak Göçmen Göz Altında

  26 Mayıs 2015
  HAPİSHANE KAZAKİSTAN'DA Kazakistan Ulusal Güvenlik Komitesi 18-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında Güney Kazakistan bölgesinde kaçak göçü önlemek üzere “İllegal 2015” adlı bir operasyon başlattı.

  Operasyon sonucunda Sarıagaç bölgesinde toplam Devamını okuyun »


  Türkmenistan Cumhurbaşkanı Aşkabat’ın Merkezine Altın Heykelini Dikti

  26 Mayıs 2015

  754325475403714Berdımuhammedov’un  ata binmiş halde 6 metre yüksekliğindeki altın yaldızlı heykeli, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ın en büyük meydanına diktirildi. 24 ayar altın ile yaldızlanan Berdimuhammedov adlı heykelde ülke lideri güzellik Devamını okuyun »


  Bekaret Ameliyatı Modası

  26 Mayıs 2015

  Kazakistan'da cerrah ameliyatıKazakistan’da burun ve meme estetiği gibi çok yapılan operasyonlar dışında son dönemlerde bekaret ameliyatı da oldukça rağbet görüyor. Ülkedeki sağlık sektörünün en çok geliştiği Almatı’ya bekaret ameliyatı yaptırmak için gelen genç bayanların çoğunun Devamını okuyun »


  Merkez Bankası Almatı’dan Astana’ya Taşınıyor

  22 Mayıs 2015

   

  kazakistan merkez bankası Türkiye’de merkez bankasının başkentten finans merkezi İstanbul’a taşınması tartışılırken; Kazakistan finans merkezinin Almatı’dan başkent Astana’ya taşınması için harekete geçti. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev başkent Astana’yı finans  merkezine

  dönüştürmek ve Merkez Bankası’nı Almatı’dan Astana’ya taşımak için kolları sıvadı.  Nazarbayev, Devamını okuyun »


  8. Astana Ekonomik Forumu Başladı

  22 Mayıs 2015

   

  21 Mayıs tarihinde Astana’da 8. Astana Ekonomik Forumu  başladı. 21-22 Mayıs tarihlerinde 8. Astana Ekonomik Forumu   kapsamında toplam 30 etkinlik düzenlenecek. Uluslararası kuruluşların liderleri ve önemli düşünürlerden  ve Nobel Ödülü
  7. astana ekonomik forumu

  sahiplerinden oluşan, çok sayıda ülkeden davetlinin  iştirak ettiği forumda Devamını okuyun »


  Kazakistan 37 ülkeye vizeyi kaldırıyor

  22 Mayıs 2015
  kazakistan vizesi Her sene yabancı yatırımcıyı daha kolay çekebilmek  ve yaz turizmini geliştirmek amacıyla belli ülkelere vize muafiyetini uygulayan Kazakistan bu yıl da aynı vize politikası uygulama kararını açıkladı. Bu kapsamda, Kazakistan Cumhurbaşkanı

  Nursultan Nazarbayev’in 19 Mayıs 2015 tarihli talimatı üzerine   37 ülke vatandaşları için Devamını okuyun »


  Kırgızistan’ın AEB Üyeliği Meclisten Geçti

  22 Mayıs 2015
  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, ülkesinin Avrasya Ekonomik Birliği’ne (AEB) tam üye olmasını öngören yasayı imzaladı. Kırgızistan Meclisi tarafından dün onaylanan yasa, Cumhurbaşkanı Atambayev’in imzasıyla bugün itibariyle kırgızistan hukumeti

  Devamını okuyun »


  Kazakistan’da bir haftada 10 binden fazla antilop öldü Suriye muhalefeti Astana’da Toplanıyor Kazak Radyosu’nda Yabancı Yatırımlar Konuşulacak Kazakistan’ın AEB Ülkeleriyle Ticareti İlk Çeyrekte %20 Düştü 19 Mayıs Kutlu Olsun Ruslar İçin Düşük Maliyetli Tatilde Kazakistan İlk 10’da Kazak Boksör Tarihe Geçti Almatı ve Astana’da Türk Sinema Günleri Air Astana 13. Yaşını Kutluyor Kazak Ordusu Orta Asya’nın 2. Güçlü Ordusu