• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan ekonomisinin devalüasyon sonrası kısa sürede toparlanmasını bekliyor musunuz?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nazarbayev: Türkiye ile işbirliği politikamızdan asla vazgeçmeyeceğiz

  9 Şubat 2016

  nazarbayev mülakat veriyorSonrasında gelişen olaylardan anlaşıldığı kadarıyla Davudoğlu’nun Rusya ile arabulucuk işini de görüştüğü Nazarbayev de Rusya’ya dolaylı mesaj gönderdi ve hiçbir şekilde Türkiye ile ilişkileri kopartmak istemiyoruz mesajını Davudoğlu ziyareti sonrası yaptığı açıklamalarla Devamını okuyun »


  Nazarbayev ve Putin Türk-Rus ilişkilerini konuştu

  9 Şubat 2016
  nazarbayev ve putin Geçtiğimiz hafta sonu Başbakan Ahmet Davudoğlu’nun Kazakistan’ı ziyaretinin ardından Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin arasında bugün Devamını okuyun »


  Almatı’da Üniversiteler Arası Kış Oyunları başladı.

  9 Şubat 2016

  universiade-2016Dünyada 28. kez düzenlenen Üniversitelerarası Kış Oyunları 6 Şubat cumartesi günü Almatı’da başladı. Oyunlar 6. kez Kazakistan’da düzenleniyor. Medeo buz pateni pisti ve Çimbulak kayak merkezi gibi kış sporları için tesisleri olan Almatı’da Devamını okuyun »


  Kazakistan İran’a et tedariğine başlıyor

  9 Şubat 2016

   

  İran’a yaptırımların kalkmasından sonra önce Air Astana Tahran seferlerine başladı; ardından da ticari ilişkiler hız kazandı. Kazakistan Dış Ticaret Odası Kazakistan ve İran arasında 30 milyon dolarlık ilk anlaşma imzalandığını duyurdu. myaso-v-nashem-ratsione-2

  Devamını okuyun »


  Yalan Makinesi

  9 Şubat 2016

  komiks

  Karikatür: comics.kz


  Freedom House: Eski Sovyetler Birliği coğrafyasında insan haklarıyla ilgili durum kötü

  30 Ocak 2016

  fhWashington merkezli Freedom House, Eski Sovyetler Birliği coğrafyasında insan haklarıyla ilgili duruma ilişkin bir rapor yayımladı. Freedom House, şu an BDT ülkelerinde yaşayanların Sovyet zamanındaki  otoriter yönetimlerin baskılarına maruz kalmaya Devamını okuyun »


  Kazakistan Ürdün’e zırhlı araç satacak

  30 Ocak 2016

  bronevikKazakistan Savunma Bakanı İmangali Tasmagambetov, Ürdün’e gerçekleştirdiği resmî ziyaret kapsamında bir dizi üst düzey temaslarda bulundu. Ziyaret sonucunda ise iki ülke arasında askerî-teknik iş birliği anlaşması imzalandı. Kazakistan Savunma Bakanlığı’nda konuyla ilgili açıklamaya göre Devamını okuyun »


  Kazakistanlılar, Türkiye vizelerini internet ortamında düzenleyebilir

  30 Ocak 2016
  KAZAKİSTAN VİZESİ Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Kazakistanlıların, Türkiye’ye ilişkin eğitim, uzun süreli kalma ve sair vizelerini internet ortamında düzenleyebileceğini açıkladı. Kazakistan Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’nin Astana Büyükelçiliğinden verilen bilgiye atfen Devamını okuyun »


  Çin Nereye!

  30 Ocak 2016

  cin_bayragiKazakistan’la uzun sınırı, en büyük ticari ortaklardan birisi, İpek Yolu projesini canlandırma girişimi ile hem bölge hem de dünyanın en önemli ülkelerinden Çin’in önümüzdeki dönemde izleyebileceği rotaya ilişkin Ergin Yıldızoğlu’nun 28.01.2016 tarihli Cumhuriyet Gazetesi yazısı ufuk açıcı bir makale olması sebebiyle okuyucularımızla paylaşmak istedik. Yazı şöyle: Devamını okuyun »


  Kar Banyosu

  30 Ocak 2016

  buz


  Kazakistan Başbakanı: Tenge Kuru Önümüzdeki Birkaç Hafta İçresinde İstikrara Kavuşacak

  25 Ocak 2016

  tenge tenge

  Bir doların 400 tenge sınırından geri döndüğü günlerde Kazakistan Başbakanı’ndan kura ilişkin istikrar açıklamaları geldi.  Kazakistan Başbakanı Masimov, “Belli bir denge noktasına yaklaştığımızı düşünüyorum. Yakında Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Erken Parlamento Seçimleri Yapılacak

  25 Ocak 2016
  Ekonomik zorluklarla boğuşan Kazakistan’da hükümet erken parlamento seçimine gidiyor. Nazarbayev tarafından da onanan kara uyarınca   meclisin feshedilip 20 Mart’ta erken seçime gidilmesi öngörülüyor. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, seçimlerde nazarbayev kazandı mı

  Devamını okuyun »


  Air Astana 2015’te net karını %144 arttırdı.

  25 Ocak 2016

  air astana

  Kazakisan’ın bayrak taşıyıcı havayolu Air Astana’nın Kazak ekonomisi için zorlu geçen 2015 yılında karlılığını %144 arttırdığı açıklandı. Air Astana’dan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: Air Astana 2015 yılında $ 47.4 milyon (denetlenmemiş) net kar elde ederek , Devamını okuyun »


  Masimov Davos’ta Davudoğlu’yla Görüştü

  25 Ocak 2016

  davutoğlu masimov

  İsviçre’nin Davos kasabasında bu yıl 46′ncısı düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF)  çok sayıda dünya lideri ve üst düzey resmî temsilcisini  ağırladı. Forum kapsamında çok Devamını okuyun »


  Kazakistan ve Türkiye Çok Tehlikeli Ülkeler Listesine Dahil Edilsin Önerisi

  25 Ocak 2016

   

  ABD Başkanlığına aday Kentucky Senatörü Rand Paul, ABD’ye teröristlerin gelebileceği “Çok Tehlikeli Ülkeler Listesi”nin hazırlanmasını öngören yasa tasarısı sundu.  Söz konusu yasa tasarısına göre “çok tehlikeli” listesine dâhil edilen ülkelerin
  KAZAKİSTAN VİZESİ

  vatandaşlarının ABD vizesi başvuruları en az 30 günde değerlendirilmeli ve Devamını okuyun »


  Kazakistan, Rusya’nın Arktik bölgesinde düzenleyeceği tatbikata katılmak istiyor Kazakistan Başbakan Yardımcısı: 2015 yılının çok iyi geçtiğini bu yıl daha iyi anlayacaksınız Rusya, Ukrayna menşeili ürünler için Kazakistan’ı tekrar uyardı Kazakistan’da Stalin Sürgünleri İçin 1 Mart Şükran Günü ve Resmi Tatil Oldu Özbekistan GSYH %8 Arttı Çin’de Asya Altyapı Yatırım Bankası’nın açılış toplantısı görkemli oldu Türkmenistan’da sigara satışı yasaklandı Kazakistan’ın uluslararası altın ve döviz rezervleri azaldı Air Astana’dan 247 Dolarlık Promosyon Biletler Yatırım Yapanlar İçin Hızlı Devlet Hizmeti