• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  BM Güvenlik Konseyi binasının önünde Kazakistan bayrağı dalgalanmaya başladı

  4 Ocak 2017

  bm_raporunda_turkiye_rekor_kirdi13866295550_h1104028
  New-York’ta Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi binasının önünde Kazakistan Cumhuriyeti’nin bayrağı dikildi. Geçen yıl Kazakistan’ın ilk defa 2017-2018 yılları için Birleşmiş Milletler Teşkilatı Güvenlik Konseyi Geçici Üyeliğine seçilmesi nedeniyle 31 Aralık  2016 tarihinde BM Güvenlik Konseyi binasının önünde Devamını okuyun »


  Nazarbayev, Suriye konulu müzakerelerin Astana’da düzenlenmesinden memnun

  4 Ocak 2017

  suriyrKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kazakistan’ın, Suriye konulu müzakerelerine katılan bütün katılımcılarını Astana’da kabul etmeye ve bunun için gerekli koşulları sağlamaya hazır olduğunu belirtti. Nazarbayev, Suriye konulu müzakerelerin Astana’da düzenlenmesi yünündeki teklifin değerlendirilğini, Devamını okuyun »


  Kazakistan Dışişleri Bakanı Londra Büyükelçiliğine Atandı

  4 Ocak 2017

   

  kz bayrak 28 Aralık’taki kararname ile Kazakistan’ın yeni Dışişleri Bakanı Kairat Abdurrahmanov olurken, Dışişleri Bakanı Erlan İdrissov da Kazakistan’ın yeni Londra Büyükelçisi olarak atandı. İdrissov ilk defa 1999 yılında dışişleri bakanlığına atanmış o tarihten geçtiğimiz ayın sonuna kadarki

  Devamını okuyun »


  Kazan Dairesinde Patlama: 9 Ölü

  4 Ocak 2017

  1qq Kazakistan’ın Karaganda eyaletindeki Şahan köyünde 5 katlı bir apartmanın kazan dairesinde yaşanan patlama sonucunda 9 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.1 Ocak 2017 tarihinde saat 22:40 sularında Şahan köyündeki 5 katlı 60 daireli bir apartmanın kısmen çöktüğü ve Devamını okuyun »


  Boxing News: Golovkin dünyanın en boksörü

  4 Ocak 2017

  golovkin
  Boks dünyasının en saygın yayın kuruluşlarından Boxing News and Views , orta sıklet dünya şampiyonluğu için adını efsaneler arasına yazdıran Kazak boksör Gennady Golovkin’in son iki yılda dünyanın en iyi boksör unvanını korumaya başardığını Devamını okuyun »


  Karlov’un Aziz Anısına Saygıyla…

  20 Aralık 2016

  Dünya ve Türkiye diplomatik tarihinde şimdiye kadar rastlanılmamış, koruması altında olduğu devletin bir polisinin alçakça kurşunlarıyla  Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov kalleşçe arkadan vurulmak suretiyle 19.12.2016’da katledilmiştir. Mütevaziliği, beyefendiliği ve Türk-Rus ilişkilerinin en kırılgan dönemlerindeki sabır ve azmi ile tanıyan-tanımayan Türk-Rus ilişkileri ile ilgilenen herkesin takdirini ve sempatisini kazanan bir isim. Karlov’un hayatını yitirmesine sebep olan kurşunlar aynı zamanda son 300 yıldır başka güçlerin etkisiyle kırılgan seyirde ilerleyen Türk-Rus dostluğuna da sıkılmıştır aynı zamanda.

  Güvenlik zaafiyetinin yanısıra Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın Bağımsızlığının 25. Yılı Kutlanmakta

  16 Aralık 2016

  25Kazakistan, bağımsızlığının 25. yıl dönümünü kutlamakta. 16 Aralık 1991 tarihinde bağımsızlık ilan eden Kazakistan’ın bu en büyük kutlaması  nedeniyle,  Kazakistan’ın başkenti Astana başta olmak üzere tüm  yerleşim noktalarında konser, yarışma ve milli oyunları gibi Devamını okuyun »


  Nazarbayev İsrail Başbakanı’ı Astana’da Ağırladı

  16 Aralık 2016

   

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’yu Akorda Sarayı’nda kabul etti. Nazarbayev ve Netanyahu arasındaki görüşmede “Yatırım ve Teknoloji Karşılığında Doğal Kaynaklar” programı kapsamında bir dizi konu, sağlık alanındaki bir kısım tesislere İsrailli yöneticilerin atanarak nazarbayev ve netanyahu

  bunlar tarafından işletilmesi ve İsrail kaynaklı lise ve üniversite kurulması gibi bazı konular ele alındı. Devamını okuyun »


  Kazakistan Kaşagan petrolünün tamamını ihraç etmeyi planlıyor

  16 Aralık 2016

  kaşagan

  Kazakistan Enerji Bakan Yardımcısı Magzum Mirzagaliyev, Kazakistan’ın, Kaşagan’da üretilecek petrolünün tamamının iç pazarda kullanmayı değil, Devamını okuyun »


  Orta Asya’daki en uzun köprünün açılışı yapıldı

  16 Aralık 2016

   

  экешж Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in talimatıyla İrtış nehri üzerinden inşa edilen Orta Asya’daki en uzun köprünün açılışı yapıldı.Kazakistan üzerinden geçecek Merkez-Doğu karayolunun yapımı öngören proje kapsamında Pavlodar şehrinde Orta Asya’nın Devamını okuyun »


  Kazakistan Google’de Neleri Arıyor?

  16 Aralık 2016

  google

  Kazakistan’da google arama sitelerinde en çok aranan kelimeler açıklandı.Google tarafından açıklanan arama sonuçlarına göre 2016 yılında Kazakistanlılar en fazla aranan sözcükler  sırasıyla Rusya yapımı Major ve Fizruk dizileri, Devamını okuyun »


  Kazak Boksör Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

  16 Aralık 2016

   golovkin_vsDünyaca ünlü Kazak boksör Gennady Golovkin en yüksek nakavt yüzdesiyle orta sıklet dünya şampiyonu olarak Guinness Rekorları kitabına girdi. Bilindiği üzere, Golovkin çıktığı toplam 35 karşılaşmada Devamını okuyun »


  Nazarbayev: AB’nin Bizim Kaynaklarımıza, Bizim Onların Teknolojisine İhtiyaımız Var

  30 Kasım 2016

   

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, Avrasya Ekonomik Birliği ile işbirliği yapmaya hazır olmadıklarını düşündüğünü  belirtti. Nazarbayev, “Şu anda hazır değiller.  Gelecek için bu  gerekli olabilir. тя 24

  AB’nin  ve Avrupa’nın gelişmesi için Rusya Devamını okuyun »


  Sovyetler Sonrası BDT Ülkelerinde Tarım Sektörü Yerinde Saydı

  30 Kasım 2016

   

  TARIM Son 20 yılda BDT üyesi ülkelerin neredeyse hepsi GSMH’sını dolar bazında en az ikiye çıkararak, birçok sektörde üretim artışı yaşamalarına rağmen, tarım sektöründe durumun tam tersi olduğu açıklandı. Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) resmi internet sitesinde yayımlanan BDT tarım sektörü makro ekonomik verileri 

  yenilendi. Yayımlanan verilere göre, 1995-2015 döneminde Moldova, Kazakistan, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde tarım sektörünün hacimleri en düşük artışı  Devamını okuyun »


  Aktöbe Saldırısını Düzenleyenler Ömür Boyu Hapis Cezasına Çarptırıldı

  30 Kasım 2016

  aktobe

  Kazakistan’ın Aktöbe kentinde 5 Haziran tarihinde bir silah dükkanı ile askeri birime terör saldırısı düzenleyen 7 kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Bununla birlikte, mahkeme kararıyla teröristlerle ilgili bilgiyi gizlemekle suçlanan Devamını okuyun »


  Türkiye 2016′da BDT’den Gelen Charterlara 30 Milyon Dolar Destek Verdi Kış Sanatı Astana’da Dondurucu Soğuklar Asya’ya Gidecekler İçin Air Astana’dan Büyük Asya Kampanyası Kazakistan’da yabancı doğrudan yatırımlar %25 oranında artış gösterdi Nazarbayev’den Trump değerlendirmesi Kazakistan’da doğum oranı artıyor Nazarbayev resminin yer aldığı 10.000 tengelik banknotlar piyasaya sürülüyor Astana Kulübü’nün 2. Toplantısı Çin-Kazakistan İşbirliği Merkezi’ne 4 milyon ziyaretçi