• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Askere karar aldırma (Türkiye’deki yüksek okullardan mezun olanlar)

  01 Ağustos 2010

  Askere karar aldırma (Türkiye’deki yüksek okullardan mezun olanlar)
  Şahsen başvuru gereklidir.
  Açıklamalar
  4 yıl ve daha fazla süreli fakülte ve yüksek okul mezunu yükümlülerin, lisansüstü öğrenime başlamadan önce, mezuniyet tarihinden itibaren iki ay içinde askerlik şubelerine, yurtdışında yaşıyorlarsa görev çevresinde bulundukları Büyükelçiliğe / Başkonsolosluğa başvurarak askerliklerine yedek subay adayı olarak karar aldırmaları gerekmektedir.
  Lisansüstü öğrenime devam etmeyip yurt dışında isçi statüsü kazanarak çalışmaya başlayanların askerliklerine bu aşamada karar aldırmalarına gerek bulunmamakta, bu yükümlülerin işçi erteleme işlemi yaptırmaları için yine görev çevresinde bulundukları Büyükelçiliğe / Başkonsolosluğa başvurmaları gerekmektedir. Bu durumdaki yükümlülerin askere karar aldırma işlemi normal olarak dövizle askerlik başvurusu yaptıklarında gerçekleştirilmektedir.

  Doldurulacak Formlar
  ASKERLİĞE KARAR ALDIRMA DİLEKÇESİ

  SON YOKLAMA BAŞVURU FORMU

  Başvuru İçin Gerekli Belgeler
  •    4 adet noter onaylı diploma sureti veya üniversite çıkış belgesi sureti (onaylı örneği yoksa onaylanmak üzere belgenin aslını ve 4 adet fotokopisini göndermeniz gerekmektedir),
  •    3 adet noter onaylı nüfus cüzdan sureti (onaylı örneği yoksa, nüfus cüzdanınızın aslını ve 3 adet fotokopisini göndermeniz gerekmektedir),
  •    8 adet renkli vesikalık fotoğrafınız (Hepsinin aynı ve önden çekilmiş olması gerekmektedir.),
  2 adet Son Yoklama Formu: Kimlik bilgileri ve adres bölümleri doldurulup, fotoğraf yapıştırılacaktır. Muayene olunan doktorun (bir doktor imzası yeterlidir) formda ilgili yerleri doldurup imzalaması gerekmektedir. Herhangi bir rahatsızlığınızın bulunmaması halinde son yoklama formlarının karar hanesindeki “HEYET MUAYENESİ GEREKİR” ibaresinin üzerini çizerek formların arkasına “İşbu formun ön yüzündeki doktor kararına herhangi bir itirazım yoktur” cümlesini kendi el yazınızla yazıp, isim, tarih ve imza atmanız gerekmektedir.
  İşlem Masrafları
  Harç Bedeli
  Bu işlem harçsız yapılmaktadır

  “Askere karar aldırma (Türkiye’deki yüksek okullardan mezun olanlar)” için 2 Yorum

  1. berrin öztürk diyor ki:

   merhabalar ben kazakistanlı iş adamı derviş kılıç kakkında bilgi edinmek istiyordum kendisinin deri işiyle ugraştıgını ögrendim kendisi hakkında bilgi edinebilirsem çok memnun olurum şimdiiden çok teşekkürler.

   e-mail: berrin_ozturk07@hotmail.com

  2. berrin öztürk diyor ki:

   merhabalar ben kazakistanlı iş adamı derviş kılıç kakkında bilgi edinmek istiyordum kendisinin deri işiyle ugraştıgını ögrendim kendisi hakkında bilgi edinebilirsem çok memnun olurum şimdiiden çok teşekkürler.

  Yorumlarınızın Yönetici Onayını Beklemesini İstemiyorsanız, Üye Olmak İçin Tıklayınız

  Misafir Olarak Yorum Yapın