• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Çin Kazakistan’a yatırım yapmaya devam ediyor

  4 Aralık 2017

  information_items_71840

  Çin merkezli Tianjin Bohua Petrochemical Şirketi, Kazakistan’ın Aktobe bölgesinde doğal gazdan polietilen ve polipropilen üretimi yapacak fabrikanın yapımına Devamını okuyun »


  İsveç’li Fotoğrafçıdan Kazakistan MB’na Telif Sitemi

  4 Aralık 2017
  рр İsviçreli fotoğrafçı Marsel Burkard, 500 tenge değerinde olan banknotta çektiği fotoğrafın kullanıldığını, ancak kendisinin resim kullanımı için herhangi bir bedel almadığını belirtti.  Burkard’ın belirttiklerine göre, kendisi Kazakistan Merkez Bankası’na telif haklarını

  korumak istediğine ilişkin mektup gönderdi, ancak her hangi cevap alamadı. Barkard konuyla ilgili şunları anlattı: Devamını okuyun »


  Kırgızistan’da Düzenlenecek Türkpa Toplantısına İlk Defa Özbekistan Temsilcileri İştirak Edecek

  4 Aralık 2017

   

  bayrak kırgızistan Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Jogorku Kenesh Basın Servisi, 8 Aralık 2017 tarihinde Bişkek’te  7. Türk Dilli Ülkelerin Parlamenterler Meclisi Genel Kurul Toplantısı’nın(Türkpa) düzenleneceğini bildirdi. TürkPA üye ülkelerinin parlamento başkanlarının yanı sıra gözlemci

    olarak Macar Parlamentosu Başkan Yardımcısı’nın katılacağı toplantısına Türkpa tarihinde ilk kez Devamını okuyun »


  Kazakistan KGAÖ Dönem Başkanlığını 2018 Yılında Devralıyor

  4 Aralık 2017

  1032268160Avrasya’nın NATO’su olarak bilinen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne(KGAÖ) üye ülkeler liderleri Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’te bir araya geldi. KGAÖ Zirvesi sonucunda düzenlenen basın toplantısı sırasında Kazakistan’ın KGAÖ dönem başkanlığını 2018 yılında devralacağı bildirildi. Nazarbayev, Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın Kömür Rezervleri 300 Yıl Yeter

  28 Kasım 2017

  kömürKazakistan Meclisi Milletvekilli Albert Rau, Kazakistan’da 1 Aralık’ta kutlanacak İlk Cumhurbaşkanı Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen oturum sırasında ülkenin kömür rezervlerinin yaklaşık 300 yıl ömrü bulunduğunu belirtti. Kazakistan’ın özellikle son yıllarda enerji alanındaki başarılarına değinen Rau Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Enflasyon Rusya’nın 3 Katı

  28 Kasım 2017

  enflasyon kazakistan

  Kazakistan’da enflasyonun komşu ülkeler Rusya ve Kırgızistan’dan son üç yıldır daha yüksek arttı.  Bu yılın ekim ayının sonuçlarına göre, Kazakistan’da yıllık enflasyon oranı %5.4.Öte yandan,  Kazakistan’ın Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) komşusu Rusya’daki  mal ve Devamını okuyun »


  Nazarbayev Baharda Türkiye’de Olacak

  28 Kasım 2017

  nazarbayev erdoğan

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Ahmet Aydın, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in önümüzdeki sene Türkiye’ye resmi ziyarette bulunmasının beklendiğini belirtti. Astana ve Ankara arasındaki ilişkilerin güçlenmesini ve Devamını okuyun »


  Kazakistan Merkez Bankası Pırlantalı Sikke Tedavüle Çıkarttı

  28 Kasım 2017

   

  иэкд Kazakistan Merkez Bankası (MB) “Dombıra” adlı 500 tenge değerinde gümüş hatıra sikkenin bir tarafından Kazakistan’ın milli çalgısı olan dombıra ve üstünde Kazakça ve Rusça Kazakistan

  Cumhuriyeti, diğer tarafında ise dombra çalanın eli ve üstünde notaların olduğu  pano bulunmakta ve Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Araç Tescilinde Değişiklik Yapıldı

  28 Kasım 2017

  araba muayenesi kazakistanKazakistan İçişleri Bakanlığı’nın verilerine göre, ülkede geçerli olan Araç Kayıt Ve Araç Kimlik Numarasına Göre Tescil Kuralları Değişikliği yapıldı. 27 Kasım 2017 tarihinde yürürlüğe giren söz konusu değişikliklere göre Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın Kuzeyi Güneyinden 21 Kat Fazla Alkol Tüketiyor

  28 Kasım 2017

  votka

  İklimle alkol tüketimi arasında söylenegelen bağ Kazakistan’da bir araştırmada da doğrulandı. Finprom.kz araştırma merkezi tarafından yapılan incelemelere göre Kazakistan’ın daha soğuk iklime sahip kuzey kısmındaki  Akmola Bölgesi’nde Devamını okuyun »


  Atambayev’den yeni bir şarkı daha: Güz valsi

  28 Kasım 2017

  valiDaha önce de duygusal şarkılarıyla adından söz ettiren eski Kırgızistan Devlet Başkanı Almazbek Atambayev’in ‘Kuzgu vals’ (Güz valsi) isimli yeni şarkısı YouTube’da yayınlandı. Önceki günlerde görevini eski başbakan Sooronbay Ceenbekov’a devreden Devamını okuyun »


  Nazarbayev: Astana Müzakerelerinin Sağladığı Fayda Ortada

  16 Kasım 2017

  nazarbayev mülakat veriyorKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Astana’da düzenlenen Suriye konulu müzakerelerin sağladığı faydanın ortada olduğunu söyledi.  Nazarbayev, “Astana müzakerelerinin şimdiye kadar yedi turu Devamını okuyun »


  Kazakistan Senato Başkanı: Kırgızistan’a Abluka Uygulanması Söz Konusu Değildir

  16 Kasım 2017

   

  Kasim_Jomart_Tokayev_ Parlamentonun üst kanadı Senato Başkanı Kasım Jomart Tokayev, Kırgızistan’a abluka uygulandığına ilişkin Kırgız basınında çıkan iddiaları değerlendirdi.Tokayev, “Atambayev’in (Kırgızistan Cumhurbaşkanı) Kazakistan’a ilişkin kirli saldırgan histerik açıklamaları ülkelerimiz arasındaki ilişkileri olumsuz etkiliyor. Devamını okuyun »


  Kazak Eşcinselin hayatı konulu film BM Film Yarışması’nda Birinci Oldu

  16 Kasım 2017

   

  Kazakistan’daki eşcinsel bir gencin hayatını anlatan film, Birleşmiş Milletlerin  (BM) düzenlediği film yarışmasında birincilik ödülünü aldı. BM tarafından Genç Yapımcı Filmleri Yarışması düzenlendi. gey

  Devamını okuyun »


  Kazak Diplomat Paris’te 76 Milyon Dolara Daire Aldı İddiası!

  16 Kasım 2017

  parisKazakistan Dışişleri Bakanı, Paris Büyükelçiliği’nin bir çalışanının Fransa’nın başkentinde 76 milyon dolarlık daire satın alındığına ilişkin iddiaları yorumladı.Kazakistan’ın Paris Büyükelçiliği’nin bir çalışanının Fransa’nın başkentinde 76 milyon dolarlık bir daire satın alması, Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Borat Mayosu Giyen Turistler Gözaltına Alındıktan Sonra Para Cezasına Çarptırıldı IMF’nin Kazakistan Büyüme Beklentisi %4 Kazakistanlılar Avrupalılara göre 8,5 yıl daha az yaşıyor Masimov, Nazarbayev’in talimatıyla iktidardaki Nur Otan Partisi üyeliğinden çıkartıldı Kazakistan’dan Kalkan İlk Tren Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı’ndan Türkiye’ye ulaştı Orta Asya radikalleşiyor mu? Putin ve Nazarbayev, Astana-7′yi konuştu Putin’den Nazarbayev’e 25. Yıl Tebriği Astana-7 Müzakerelerine Yeni Katılımcı Ülkeler İştirak Edebilir Kazakistan Tarım Ürünleri İhracatını Artırıyor