• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nüfus Cüzdanı Kaybı

  01 Ağustos 2010

  Nüfus Cüzdanı kaybı
  Şahsen başvuru gereklidir.
  Açıklamalar
  •    Yeni nüfus cüzdanının bizzat ilgiliye, vekil tayin etmişse vekiline, ergin değilse veli veya vasisine teslimi gerekmektedir. Diğer bir deyişle, yeni nüfus cüzdanının mutlaka Büyükelçiliğe / Başkonsolosluğa gelerek sizin tarafınızdan veya vekaletnameyle yetkili kılacağınız kişi tarafından şahsen teslim alınması gerekmektedir.
  •    Bazı Büyükelçiliklerimizin / Başkonsolosluklarımızın bilgisayar sistemiyle İçişleri Bakanlığı’nın nüfus kütük bilgilerinin bulunduğu veri tabanı arasında eşzamanlı bağlantı sağlanmış olduğundan, vatandaşlarımızın Büyükelçiliğe / Başkonsolosluğa şahsi başvurularıyla aynı anda yeni nüfus cüzdanlarını almaları mümkündür. (Bu imkan yalnızca eşzamanlı bağlantı sağlanan Büyükelçiliklerimiz ve Başkonsolosluklarımızda mevcuttur. Diğer temsilciliklerimizde bu işlem geleneksel yöntemlerle yapılabilmekte ve vatandaşlarımızın başvuruları sonrasında bir süre beklemeleri gerekmektedir.)
  •    Ebeveynler 18 yaşından küçük çocukları için başvuruda bulunabilirler. 18 yaşından büyüklerin şahsen müracaatı gerekir.
  Anne ve baba boşanmış ise, anne veya babadan herhangi biri çocuğun nüfus cüzdanını almaya yetkilidir.

  Doldurulacak Formlar
  •  NÜFUS CÜZDANI YENİLEME FORMU
  Başvuru İçin Gerekli Belgeler
  Son 6 ay içinde çekilmiş 3 adet renkli vesikalık fotoğrafınız (Hepsinin aynı ve önden çekilmiş olması gerekmektedir. Bilgisayar ile çoğaltılmış fotoğrafların renkleri folyo ile kaplama sırasında dağıldığından, bu tür fotoğraflar kabul edilmemektedir).
  Pasaportunuzun aslı ve 2,3,4. ve son sayfasının fotokopileri
  İşlem Masrafları


  “Nüfus Cüzdanı Kaybı” için 1 Yorum

  1. engin deniz diyor ki:

   selam gulnora hamitova kişi özbekistanlı taşkente ikamet ediyor taşkenten nufusundan bilgilerini nasıl alırım konsolosluğa gidemiyor çok uzak diye nikah yapacak orasının bilgileri lazım bekar olduğuna dayil adresi gerek yardımcı olursanız memnun oluruz

  Yorumlarınızın Yönetici Onayını Beklemesini İstemiyorsanız, Üye Olmak İçin Tıklayınız

  Misafir Olarak Yorum Yapın