• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Askere Karar Aldırma(Er Olarak)

  01 Ağustos 2010

  Askere karar aldırma (Er olarak)
  Şahsen başvuru gereklidir.
  Açıklamalar
  Bu işlem, yurtdışına öğrenci olarak geldikten sonra görev çevresinde bulundukları Eğitim Ataşeliklerine zamanında başvurmayıp herhangi bir yüksek öğrenim programına kayıt yaptırdıktan sonra, öğrencilik tanıma işlemleri için Eğitim Ataşelikleri tarafından istenen “askerlikle ilişkisi bulunmadığına” dair belgeyi temin etmek isteyen yükümlüler için gerekmektedir.
  Öğrenime devam etmeyip yurtdışında isçi statüsü kazanarak çalışmaya başlayanların askerliklerine bu aşamada karar aldırmalarına gerek bulunmamakta, bu yükümlülerin işçi erteleme işlemi yaptırmaları için yine görev çevresinde bulundukları Büyükelçiliğe / Başkonsolosluğa başvurmaları gerekmektedir. Bu durumdaki yükümlülerin askere karar aldırma işlemi normal olarak dövizle askerlik başvurusu yaptıklarında gerçekleştirilmektedir.

  Doldurulacak Formlar
  ASKERLİĞE KARAR ALDIRMA DİLEKÇESİ

  Başvuru İçin Gerekli Belgeler
  •    4 adet noter onaylı lise veya son mezun olunan okuldan alınan diploma sureti veya çıkış belgesi sureti (onaylı örneği yoksa onaylanmak üzere belgenin aslını ve 4 adet fotokopisini göndermeniz gerekmektedir),
  •    3 adet noter onaylı nüfus cüzdan sureti (onaylı örneği yoksa nüfus cüzdanınızın aslını ve 3 adet fotokopisini göndermeniz gerekmektedir),
  •    8 adet renkli vesikalık fotoğrafınız (Hepsinin aynı ve önden çekilmiş olması gerekmektedir.),
  2 adet Son Yoklama Formu: Kimlik bilgileri ve adres bölümleri doldurulup, fotoğraf yapıştırılacaktır. Muayene olunan doktor (bir doktor imzası yeterlidir) formda ilgili yerleri doldurup imzalaması gerekmektedir. Herhangi bir rahatsızlığınızın bulunmaması halinde son yoklama formlarının karar hanesindeki “HEYET MUAYENESİ GEREKİR” ibaresinin üzerini çizerek formların arkasına “İşbu formun on yüzündeki doktor kararına herhangi bir itirazım yoktur” cümlesini kendi el yazınızla yazıp, isim, tarih ve imza atmanız gerekmektedir.

  İşlem Masrafları
  Harç Bedeli
  Bu işlem harçsız yapılmaktadır


  Yorumlarınızın Yönetici Onayını Beklemesini İstemiyorsanız, Üye Olmak İçin Tıklayınız

  Misafir Olarak Yorum Yapın