• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazak Bakan: Hedef 2030’da Dünyanın En Gelişmiş İlk 30 Ülkesi Arasına Girmek

  28 Eylül 2017

  cinli turistlerKazakistan Kültür ve Spor Bakanı Arıstanbek Muhamediulı, Kazakistan’ın 2030 yılına doğru dünyanın en gelişmiş ilk 30 ülkesi arasına girmek istediğini belirtti.

  Ülke ekonomisinin büyüme göstergelerinden birinin turizm olduğunu belirten Muhamediulı, “2017 yılı Kazakistan’da turizm geliştirilmesi için dönüm noktası oldu. Ülkede Expo’nun düzenlenmesinden dolayı bütün dünya yeni bir turistik rota olarak Batı ve Doğu’nun kesiştiği yerde bulunan Kazakistan’ı tanıdı. Bağımsızlık kazanmasından bu yana Kazakistan “dünya turizm haritasına” ilk defa net bir  şekilde adını yazdırdı.” dedi.

  Bakan’ın belirttiklerine göre, turizm sektörü için oldukça hırslı  bir hedef belirlendi: 2025 yılına doğru GSYİH’i turizmle  %8 oranında artırmak.

  Ülkeye yabancı turistleri çekmek üzere Çin vatandaşları için Expo-2017 Fuarı kapsamında uygulanan 72 saatlik vizesiz transit uygulaması gibi bazı değişikliklerin uygulanacağını belirten Bakan ayrıca ülkeye son üç ayda Çin’de 45 bin turistin gelip her bir turistin 300 dolar civarında harcadığını belirtti.

   

   

   

  Yorum yapma kapalı.