• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Atambayev’den yeni bir şarkı daha: Güz valsi

  28 Kasım 2017

  valiDaha önce de duygusal şarkılarıyla adından söz ettiren eski Kırgızistan Devlet Başkanı Almazbek Atambayev’in ‘Kuzgu vals’ (Güz valsi) isimli yeni şarkısı YouTube’da yayınlandı. Önceki günlerde görevini eski başbakan Sooronbay Ceenbekov’a devreden Almazbak Atambayev, ‘Güz valsi’ isimli yeni bir şarkı yaptı. Kırgızistan’daki bir ses yarışmasının birincisi olan Kairat Primberdiev’in seslendirdiği şarkı, dün YouTube’da yayınlanmasının ardından 13.000′den fazla dinlendi. Söz konusu şarkı, Atambayev’in üçüncü Kırgızca bestesi oldu.Kullanıcıların çoğu şarkı hakkında olumlu yorumlarda bulundu.

  Atambayev’in daha önce ‘Kadere Rağmen’, ‘Sensiz Yaşayamam’, ‘Ölmekten Korkuyorum’ ve ‘Saçma Sözler’ gibi dört Rusça şarkısı ve Kırgızca söylediği ‘Kırgızistanım’ şarkısı yayınlanmıştı. Atambayev’in mayıs ayında da annesine adadığı ‘Enekem’ (Annem) isimli şarkısı dinleyicilerin beğenisine sunulmuştu.

  ırgızistan’da düzenlenen seçimlerde oyların yüzde 56’sını alan Sosyal Demokrat Parti’nin adayı Ceenbekov, 24 Kasım’da görevini Atambayev’den devraldı. Ceenbekov, Atambayev’in de desteklediği adaydı.

  Kaynak: https://tr.sputniknews.com/asya/201711271031167843-atambayev-yeni-sarki-guz-valsi/

  Yorum yapma kapalı.