• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazak Diplomat Paris’te 76 Milyon Dolara Daire Aldı İddiası!

  16 Kasım 2017

  parisKazakistan Dışişleri Bakanı, Paris Büyükelçiliği’nin bir çalışanının Fransa’nın başkentinde 76 milyon dolarlık daire satın alındığına ilişkin iddiaları yorumladı.Kazakistan’ın Paris Büyükelçiliği’nin bir çalışanının Fransa’nın başkentinde 76 milyon dolarlık bir daire satın alması, Kazak basınında yoğun söylenti ve tartışmalara yol açtı.

  Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov da konuyla ilgili söylentilerin önünü kesmek için açıklamada bulundu.

  Abdrahmanov, “Bu aslında bir emlakçının iddiası üzerine yayılan bir söylentidir. Kazakistan Hükümeti adına daire satın alınması söz konusu olsaydı özel prosedürler uygulanır ve Parlamentoda buna göre bütçe ayarlanırdı. Herhangi bir yatırım söz konusuysa bu serbest bir piyasa ve biz herhangi bir bilgiye sahip değiliz.” Dedi.

  Kazak basınına göre, Kazakistan’ın Paris Büyükelçiliği’nin bir temsilcisi kısa süre önce Fransa’nın başkentinde 76 milyon dolarlık daire satın almıştı. Beş metrelik zırhlı bir sığınak, SPA bölgesi ve beş yatak odası olan dairenin 1.200 metre kare olduğu iddia ediliyor. Dairenin çalışanın kendi adına mı, Kazak devleti adına mı alındığı bilinmiyor.

   

  Yorum yapma kapalı.