• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nazarbayev Asya Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları Açılışı İçin Türkmenistan’daydı

  19 Eylül 2017

  TURKMEN'STAN KAZAK'STANKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5. Asya Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları’nın açılış törenine  katılmak için Türkmenistan’ı ziyaret etti. Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimugahamedov, Nazarbayev’in  5. Asya Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları’nın açılış törenine katılmayı kabul etmesinden ötürü kendisine teşekkür etti.

  Nazarbayev ise oyunlara ev sahipliği yapması dolayısıyla Berdimuhamedov’u tebrik ederek ülkede halka hizmet edecek çok sayıda spor tesisinin inşa edilmiş olmasına vurgu yaptı.

  Nazarbayev, bu tür etkinliklerin, Türkmenistan’ın dünyada daha da iyi tanınmasını sağlayacağını belirterek Kazakistan’ın da bu yıl 28. Dünya Kış Üniversite Oyunları’nı düzenlediğini hatırlattı. Orta Asya bölgesinde ilk kez düzenlenen 5. Asya Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları’na 64 ülkeden sporcu katılıyor. Başkent Aşkabat ile aynı adı taşıyan olimpiyat stadında gerçekleşen açılış törenine, katılımcı ülkelerden cumhurbaşkanları, hükümet temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.  Aşkabat 2017’nin açılış töreni kapsamında ziyaretçilere ışık ve ses sistemleriyle görsel bir şölen sunuldu.

  Sporcular, 12 gün sürecek oyunlarda 21 branşta mücadele edecek.

  Yorum yapma kapalı.