• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Astana EXPO 2017 fuarı açıldı

  12 Haziran 2017

  у
  Kazakistan’ın başkenti Astana’da EXPO 2017 Uluslararası Enerji Fuarı’nın resmî açılış töreni düzenlendi.  Törene Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in yanı sıra, aralarında Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in de bulunduğu Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) zirvesi için Kazakistan’a gelen devlet başkanları, Uluslararası Sergiler Bürosu Başkanı Steen Cristensen ve çok sayıda ülke lideri katıldı.

  Cumhurbaşkanı Nazarbayev, burada yaptığı konuşmada, ülkesinin büyük miktarda yeraltı enerji rezervine sahip olmasına rağmen yenilenebilir enerji kapasitesini de geliştirmeye çalıştığına dikkat çekti. Nazarbayev, “2030 yılına kadar Kazakistan’da alternatif yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanma oranı yüzde 30′a ulaşacak.” dedi.

  у1Astana’da 10 Haziran-10 Eylül arasında devam edecek fuara Çin ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 115 ülke ve 22 uluslararası örgüt katılıyor.

  Fuar alanında Kazakistan’ın Nur Alem Standı ve diğer uluslararası stantların yanı sıra alışveriş ve kültür merkezleri bulunuyor.

  Fuarın ana ülke standı olan, 100 metre yüksekliğindeki ve 80 metre çapındaki Nur Alem’de Kazakistan’ın yenilenebilir enerji alanındaki buluşları ve kullandığı teknolojiler sergilenecek. Fuarı yabancı ziyaretçiler dâhil toplam 5 milyona yakın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

  Kaynak: turkish.cri.cn

  у3

  Yorum yapma kapalı.