• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Adalet Bakanı: Kazakista’da Pro Bono Sistemi Uygulanmalı

  31 Mayıs 2017

  adv

  Pro Bono, ekonomik olarak güçsüz kişilere ücretsiz  gönüllü olarak avukatlık hizmeti sunumu olarak tanımlanan Pro Bono  sisteminin bir şekilde Kazakistan’da kullanılıp kullanılamayacağı konusunda kafa yoran Kazakistan Adalet Bakanı Marat Beketayev, “Dünya tecrübesi, Kazakistan’daki avukatlık alanının gelişmesi için  Pro Bono sisteminin kullanılmasının gerektiğini gösteriyor.”dedi.

  Beketayev’e göre,  ülkede faaliyet gösteren avukatlar, genellikle ekonomik olarak güçsüz ve dezavantajlı kişi ve gruplara, avukatlar tarafından verilen ücretsiz hukuki hizmetler için kullanılan sistemi denemeli ve Pro Bono sistemine göre hizmet verecek avukatlar,  çalışmalarıyla ilgili bilgiyi Kazakistan  Barolar Birliği’ne rapor olarak sunmalı.

   Pro Bono, ücret alınmadan gönüllü olarak yapılan işler için kullanılan bir terim. Pro bonoyu hayır işlerinden ayıran şey, gönüllü hizmetin bizzat o işin uzmanı tarafından verilmesi. Pro bonoyu adli yardımdan ayıran özellik, hizmeti veren avukatın bu işi gönüllü olarak üstlenmesi ve karşılığında hiçbir ücret almaması.

  Türkkazak.com, KAYNAK BELİRTİLMEKSİZİN ALINTI YAPILAMAZ. Ulusal Haber Ajansları-CHA- Dahil.

  türkkazak.com,30.05.2017,23:02:04

  Yorum yapma kapalı.