• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Nazarbayev Pekin’de Erdoğan Dahil Birçok Liderle Görüşme Gerçekleştirdi

  16 Mayıs 2017

   cinden-kusak-ve-yol-icin-birlesme-cagrisi,8R6mqvCTo0iIQm3bn45vFw

  Çin’in başkenti Pekin’de “Tek Kuşak- Tek Yol” Forumu, 28 ülkenin liderlerini ağırladı.Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı birbirine bağlamak, ticaret ve kalkınmayı desteklemek amacıyla düzenlenen forum 14 Mayıs’ta kapılarını açtı. Foruma yaklaşık olarak 1.200 siyasetçi, lider katılıyor. “Tek Kuşak- Tek Yol” girişiminin amacı; Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı karayolu, demiryolu, limanlar, boru hatları, havalimanları, elektrik şebekeleri ve fiber optik hatlardan oluşan lojistik ve ulaştırma ağı ile birbirine entegre etmek. Oxford Economics’e göre, plan dahilinde dünya GSYH’nin üçte birini ve dünya nüfusunun yüzde 60’ını oluşturan 65 ülke yer alıyor.

  Forumun açılışına katılan Nursultan Nazarbayev Recep Tayyip Erdoğan ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

  Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Pekin’deki “Bir Kuşak Bir Yol” Forumunun açılışında görüştüğünü bildirdi. Açıklmaya göre Nazarbayev, Putin ve Erdoğan ile Suriye çözümüne ilişkin kısa süre önce Astana’da düzenlenen görüşmelerin sonuçlarını ele aldı.

  Nazarbayev ayrıca Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, İspanyol Başbakanı Mariho  Rayol, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirzoyev, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Malezya Başbakanı Necip Razak, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.Türkkazak.com, KAYNAK BELİRTİLMEKSİZİN ALINTI YAPILAMAZ. Ulusal Haber Ajansları-CHA- Dahil.

  türkkazak.com,15.05.2017,17:25:10

  Yorum yapma kapalı.