• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Türkiye Aktau’da Başkonsolosluk Açıyor

  7 Ağustos 2013
  IMG_8898 Türkiye’nin Kazakistan’ın Hazar kıyısındaki Aktau şehrinde konsolosluk açacağı açıklandı. Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Türkiye Cumhuriyeti Aktau Başkonsolosluğu’na atanan

  Muteber Kılıç Koç ile görüştü. Büyükelçi, iki ülkede karşılıklı olarak  konsoloslukların açılmasının önemini vurgulayarak, Antalya ilinde Almanya, Rusya ve İngiltere konsolosluklarının açılmasından sonra Ekim 2012’de Kazakistan konsolosluğunun açıldığını hatırlattı. Büyükelçi Tüymebayev, Adana, Bursa, Kayseri, Nevşehir, İzmir, Kocaeli illerinde Kazakistan’ın fahri konsoloslarının bulunduğunu bildirdi. Tüymebayev, Türkiye’nin tersane yapımı konusunda dünyanın önde gelen 6’ıncı ülkesi olduğunu belirtip T.C.’nin konsolosluk açtığı Hazar kıyısındaki Aktau kentinde Türk sermayesinin iştiraki ile tersanenin kurulmasının önemi vurguladı.

  Kaynak: Katiad Haber Bülteni 05.08.2013,  Bülten No: 122’den Türkkazak.com tarafından düzenlenmiştir.

  “Türkiye Aktau’da Başkonsolosluk Açıyor” için 3 Yorum

  1. Omer Mertoğlu diyor ki:

   bekir durmaz kardeşim, Ben Kazakistanda yaşayalı 3 sene oldu. Defalarca gidip geldim Türkiyeye ve yurdışına. ve sizin anlattığınız sorunların hiç birisiyle karşı karşıya kalmadım. Vizesiz, oturumunu doğru düzgün yapmayan, çalışma lisansını yaptırmayan, 1 aylık turist vizesi ile gelip Kırgızistandan giriş çıkış yapan, yasa dışı çalışan vatandaşlarımız çok var. Bir kere suç kendimizde. eğer bir ülkeye yasa ve kanun çerçevesinde giriş yaparsanız, inanın bana, hiç bir sorun yaşamazsanız. Bir kere Kazakistanın sorunlu ve kendi ülkesinde bi işe yaramayan insanlara ihtiyacı yoktur. gelmeyin arkadaş….

  2. bekir durmaz diyor ki:

   Gökhan Kardeşim.
   Yazını okudum ama şaşırdım kaldım. Bu nasıl bir Türkçedir böyle? Sanki Türkçeyi daha dün öğrenmeye başlamış gibisin canım kardeşim.
   Kazakistan malum bir yer..Oraya gidince dikkatli olacaksın yada hiç gitmeyeceksin..
   Bir zamanlar Azerbaycanda öyleydi. Ama Allaha çok şükür Azerbaycan düzeldi..Artık havaalanında soyulmuyorsunuz. Bunda devlet otoritesinin yani İlham Aliyevin büyük etkisi var. Ayrıca kazakistandaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının birlik olup bıkmadan usanmadan Rusça ve İngilizce onları rezil eden yazılar yazıp tüm dünyaya, birleşmiş milletlere ve tüm uluslararası forumlara yazmalısınız. Tüm dünyaya “Kazakistana Gelmeyin” mesajı verin. Türkiyedeki tüm gazeticelere bıkmadan usanmadan dertlerinizi anlatan e-mailler atın. inanın bana 6 aygibi kısa sürede netice alırsınız.

  3. gökhan diyor ki:

   ben kazakhistanda evli bir türk vatandasıyım esimle kazahıstana giddim esimin babası hasta oldugu icin benim dönüsüm erken oldugu icin aktarmalı ucus yaptım dönüsümde astanadan almaty almatıyden istanbul ucusu yapıcaktım ama bu almaty denen bölgenin pasaport bölgesine gelmeden gümrük kısmanda gümrük memurları para soruyorlar bende 2 bin dolar varken benden 200 dolar aldı hemde beni darp ederek bir gün kalacagımı söylüyor bana parayı tuvaletde vermemi ve diyer polislerinde buna eslik etmesi ben birdaha kazakhsıtanmı NEDEN RÜSVETE ENGEL OLMUYORSUNUZ CVB BEKLİYORUM KONSOLAS İLLAKİ RUSCAMI BİLELİM . UCAKTA SÖYLÜYORUM ADAMLAR KAZAKOLANLAR YOK 100 / 10 ALIRLARMIS NE BU BEN BUNU MAHKEMEYE TASIYCAM YA NASIL İNSANLARA BUNLAR TAM SOYUNCUNLAR /ALMATI PASAPART KAPSIININ SOL TARAFINDAKİ MAVİ PANOLU ODA .. BANA BİRDE PRAPLEM VARMI DİYOR KAGITI YIRTIYOR BİRGÜN KALACAGIMI VE UCAGIMIN KACACIGINI TELEFONDAN 200 DOLAR YAZIYOR BANA TARİHİ 03,08 ,20013 SAAT ALTMY SAATİNE GÖRE 1,30 CİVARI ORAKİ TÜRKLERE SORDUM HAVALİMANINDA HEP YAPIYORLAR DİYOR BİZE .. ASTANA AİR GELDİM İSTANBULA BENDE HAVA LİMANINDA CALISIYORUM VE BİZİM GÜMRÜKLERİMİZE GELİNDE BAKIN .. ben bunu insan haklarına götürcem adamlar resmen soygun icin ordalar siz ne yapıyorsunuz kamera kayıtlşarımda var tuvalete götürmek ne demek ya burda ver parayı demek ya .. bunu özellikle kazak makamlarla paylasın saygılarımla