• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Türk Dünyası Sosyologlar Birliği Kurultayı Bişkek’te düzenleniyor

  24 Eylül 2010
  Türk dünyasının toplumsal meselelerini bilimsel yönden ortaya koymak ve çözüm yolları bulmak gayesiyle III. Türk Dünyası Sosyologlar Birliği Kurultayı,  21-24 Eylül 2010 tarihleri arasında Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yönetim Başkanlığı’nın himayesinde ve Kırgız Türk Manas Üniversitesi’nde çalışan Türk Uygarlığı Araştırma Merkezi’nin ev sahipliğinde,


  KTMÜ Cengiz Aytmatov Kampüsü’nde yapılacak. “Küreselleşme ve Türk Dünyası” adı altında yapılacak olan bu kurultayın ilki Türk Dünyası Sosyologlar Birliği’nin almış olduğu kararla 25-27 Kasım 2005 tarihleri arasında Türkiye’de; ikincisi ise 23-25 Nisan 2008 tarihleri arasında Kazakistan’da gerçekleşmişti.
  KTMÜ ev sahipliğinde yapılacak olan kurultaya başta Türkiye ve Kırgızistan olmak üzere Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Ukrayna, Hindistan,  Güney Afrika, Rusya Federasyonu ve Rusya’ya bağlı Başkurdistan ve Tataristan ile Avrupa Birliği ülkelerinden yaklaşık 200 civarında bilim adamı katılacak.   
  Kurultay’da Küreselleşme çağında Türk uygarlığının gelişimi; Türk kimliği; yerel yönetim, sivil toplum ve kültür; Türk dünyası ve toplumunun geleceği gibi konularda bildiriler sunulacak.
  Kaynak: Kabar-Kırgız Ulusal Haber Ajansı

  Yorum yapma kapalı.