• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Çin Kazakistan’a yatırım yapmaya devam ediyor

  4 Aralık 2017

  information_items_71840

  Çin merkezli Tianjin Bohua Petrochemical Şirketi, Kazakistan’ın Aktobe bölgesinde doğal gazdan polietilen ve polipropilen üretimi yapacak fabrikanın yapımına Devamını okuyun »


  İsveç’li Fotoğrafçıdan Kazakistan MB’na Telif Sitemi

  4 Aralık 2017
  рр İsviçreli fotoğrafçı Marsel Burkard, 500 tenge değerinde olan banknotta çektiği fotoğrafın kullanıldığını, ancak kendisinin resim kullanımı için herhangi bir bedel almadığını belirtti.  Burkard’ın belirttiklerine göre, kendisi Kazakistan Merkez Bankası’na telif haklarını

  korumak istediğine ilişkin mektup gönderdi, ancak her hangi cevap alamadı. Barkard konuyla ilgili şunları anlattı: Devamını okuyun »


  Kırgızistan’da Düzenlenecek Türkpa Toplantısına İlk Defa Özbekistan Temsilcileri İştirak Edecek

  4 Aralık 2017

   

  bayrak kırgızistan Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Jogorku Kenesh Basın Servisi, 8 Aralık 2017 tarihinde Bişkek’te  7. Türk Dilli Ülkelerin Parlamenterler Meclisi Genel Kurul Toplantısı’nın(Türkpa) düzenleneceğini bildirdi. TürkPA üye ülkelerinin parlamento başkanlarının yanı sıra gözlemci

    olarak Macar Parlamentosu Başkan Yardımcısı’nın katılacağı toplantısına Türkpa tarihinde ilk kez Devamını okuyun »


  Kazakistan KGAÖ Dönem Başkanlığını 2018 Yılında Devralıyor

  4 Aralık 2017

  1032268160Avrasya’nın NATO’su olarak bilinen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne(KGAÖ) üye ülkeler liderleri Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’te bir araya geldi. KGAÖ Zirvesi sonucunda düzenlenen basın toplantısı sırasında Kazakistan’ın KGAÖ dönem başkanlığını 2018 yılında devralacağı bildirildi. Nazarbayev, Devamını okuyun »