• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazakistan Merkez Bankası 1 Milyar Dolar Sattı

  10 Ekim 2017

   

  DOLAR DESTE Dolar karşısında son 14 ayın en düşük, Ruble karşısında ise son 19 ayın en düşük seviyesinde seyreden Tengenin değerini yabancı paralar karşısında korumak için devlet denetimindeki şirketlerin kontrolünü yapan Samruk Kazına Fonu’nun bu sene içerisinde 1 milyar dolardan fazla para bozdurduğu Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Benzin Sıkıntısı

  10 Ekim 2017

  121Kazakistan’da neredeyse her yıl bu mevsimde baş gösteren “geleneksel” benzin sıkıntısı dönemi başladı. Yetkililer durumun kontrol altında olduğunu belirtse de ülkede akaryakıt sıkıntısı artarak devam ediyor. Ülkede akaryakıt fiyatlarının düzenlenmesinin ardından Devamını okuyun »


  5.000 Yıllık Sarıarka Piramitlerinin Restorasyonu Tamamlandı

  10 Ekim 2017

  piramitKazakistan’ın Karaganda şehrinin yakınlarında geçen yıl bulunan Sarıarka Piramidi’nin restorasyon çalışmaları tamamlandı. MÖ 3 bin yılına ait Devamını okuyun »


  Nazarbayev ve Putin Soçi’de bir araya gelecek

  10 Ekim 2017

  putin nazarbayevKazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’u Astana’da ağırladı. Kazakistan’a resmi ziyarette bulunan Lavrov’un, Abdrahmanov ile iki ülke arasındaki ilişkileri üzerinde durduğu bildirildi. Bununla birlikte, Devamını okuyun »


  Nazarbayev: Yeni alfabe dilin öğrenimini kolaylaştıracak, Rusçayı etkilemeyecek

  10 Ekim 2017

  alfKazakistan  Cumhurbaşkanı Nazarbayev, “Kazak alfabesinin Latin alfabesine geçişi, herhangi bir şekilde Rusça konuşan insanların, Rus dili ve diğer dillerin haklarını etkilemez. Yeni alfabeye geçiş Kazak dilinin öğrenimini kolaylaştıracak” dedi. Nursultan Nazarbayev, Devamını okuyun »


  Kazakistan Merkez Bankası Politika Faiz Oranını Değiştirmedi

  10 Ekim 2017

   

  kazakistan merkez bankası Kazakistan Merkez Bankası politika faiz oranının %10.25 +/- 1% koridorunda dalgalanmasına ait faiz kararını açıkladı.  Eylül ayı sonu itibarıyla yıllık enflasyonun %71.1 oranında seyrettiği ve eylül ayında fiyatlar genel seviyesinin %0.3 oranında düştüğü de kaydedildi. Döviz

  kurunu dalgalı ortamda belirleyen Devamını okuyun »


  Kazakistan’da üretilen taksiler Tacikistan yollarında

  10 Ekim 2017

  tj_newtaxi.jpgKazakistan yapımı otomobillerin ilk partisi Tacikistan’a ulaştırıldı. Kazakistan merkezli Sarıarka Avtoprom ile Hyundai Trans Auto şirketleri tarafından üretilen modeli  “Peugeot 2012” ve “JAC S3” olan otomobiller 7  Ekim’de Tacikistan’a Devamını okuyun »