• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Putin’den Nazarbayev’e 25. Yıl Tebriği

  25 Ekim 2017

  putin doğum günü

  Kazakistan ve Rusya, diplomatik ilişkilerin başlamasının 25. Yıldönümünü kutluyor. Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Kazakistan ve Rusya arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 25. yıldönümü vesilesiyle Devamını okuyun »


  Astana-7 Müzakerelerine Yeni Katılımcı Ülkeler İştirak Edebilir

  25 Ekim 2017

  abdr

   Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdurahmanov, Astana’da düzenlenecek yedinci Suriye çözümüne ilişkin müzakerelere yeni katılımcıların iştirak edebileceğini söyledi. Abdurahmanov konuyla ilgili bulunduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi: Devamını okuyun »


  Kazakistan Tarım Ürünleri İhracatını Artırıyor

  25 Ekim 2017

  kzkzKazakistan Tarım Bakan Yardımcısı Kayrat Aytuganov, Kazakistan’ın tarım ürünleri ihracatının sürekli arttığını açıkladı.  Aytuganov’un açıklamasına göre Kazakistan hububatın yanı sıra  et, yağ  ve yağlı tohumlar ihracatını da artırdı. Aytuganov, “Belçika’ya yaklaşık 3 bin ton keten sevk ettik, Devamını okuyun »


  Kazakistan MB tarafından dikdörtgen hatıra sikkeler çıkartıldı

  25 Ekim 2017
  sikke1

  Kazakistan Merkez Bankası, Çağdaş Kazak Edebiyatı’nın Kurucusu Ibıray Altınsarin anısına dikdörtgen hatıra sikke çıkarttı. 500 Tenge değerinde gümüş hatıra sikkenin bir tarafından Kazakistan Arması ve üstünde Ibıray Altınsarin yazı mevcut, Devamını okuyun »


  Kazakistan yapımı en çok satılan otomobil Lada

  25 Ekim 2017

  lada_4x4_1st_suv3d-2935

  Kazakistan Kazavtoprom Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Oleg Alferov,  2017 yılının ilk 9 ayında Kazakistan yapımı en çok talep edilen binek arabalarla ilgili bilgi verdi. Devamını okuyun »


  Air Astana’dan 30 Ekim’e Kadar İstanbul Çıkışlı Promosyon

  25 Ekim 2017

  Best_Domestic_1300x500Air Astana İstanbul çıkışlı uçuşlarında Omsk 285, Novosibirsk 320, Pekin 380, Delhi 330 , Seul 420, Bangkok 420 ve Kuala Lumpur 415 dolardan başlayan gidiş-dönüş vergiler Devamını okuyun »


  Astana Görüşmelerinin 7. Turu Ay Sonunda

  17 Ekim 2017

  сирия

  Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Suriye çözümüne ilişkin müzakerelerin yedinci turunun bu ay sonunda düzenlenebileceğini belirtti. Kosaçev, “Kesin tarihlerle ilgili bilgiyi henüz veremiyorum, Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın üç üniversitesi En İyi 250’de

  17 Ekim 2017

  alfarabi universitesi

  QS Uluslararası Ajansı,  yüksek eğitim veren kurum ve kuruluşlarını değerlendirdiği Gelişmekte olan Avrupa ve Orta Asya Sıralamasını yayımladı. 250 üniversitenin başarı sıralamasını belirleyen kuruluş QS tarafından son yayımlanan listede Kazakistan’dan  Devamını okuyun »


  Kazakistan’da İlk 8 Ayda 1,8 Milyar Dolar Çıkış Oldu

  17 Ekim 2017

   

  dolar-deste 2017 yılında Kazakistan’dan yurtdışına  çıkarılan tutarın dolar cinsinden 1,8 milyar dolar olduğu açıklandı. 2017 yılının Ocak-Ağustos döneminde Kazakistan’dan yurtdışına çıkarılan dolar tutarının 1,8 milyar dolar olduğu ve bu göstergenin bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık 2 kat daha fazla olduğu bildirildi. Önceki yıla Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Uluslararası “Sarsılmaz Kardeşlik-2017” Tatbikatı Başladı

  17 Ekim 2017

  odkb_Kazakistan Savunma Bakanlığı, 16 Ekim 2017 tarihinde İliyski Poligonu’nda Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) barışçıl güçlerinin katıldığı  “Sarsılmaz Kardeşlik-2017”  tatbikatının başladığını bildirdi. 20 Ekim’e kadar  devam edecek tatbikata Devamını okuyun »


  Kırgızistan’ın başına Sosyal Demokrat Partinin Adayı Geçti

  17 Ekim 2017

  bayrak kırgızistanKırgızistan’da halk, 5’inci dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak üzere sandık başına gitti. İlk verilere göre seçimlerde Sosyal Demokrat Partinin adayı Sooronbay Ceenbekov kazandı. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in, Devamını okuyun »


  Ankara’da Kazakistan Kültür Günleri Başlıyor

  17 Ekim 2017

  Kazakistan Kültür GünleriTürkiye-Kazakistan Diplomatik İlişkilerinin kurulmasının 25.yılına ithafen düzenlenen Kazakistan Kültür Günleri Türkiye’nin başkenti Ankara’da bu Devamını okuyun »


  Kazakistan’dan Kardeş Okul Antalya’daydı

  17 Ekim 2017

  kardeş okul antalya

  Ülkeler arasında eğitim işbirliğinin okullar düzeyinde de gerçekleştirilmesi, okullar arasında iletişim ağı oluşturulması, ortak kültür değerlerimizin kuvvetlendirilmesi, teknolojik gelişmelerin paylaşılması, tarih, kültür ve eğitim sistemlerinin tanıtılması, barış, sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularının geliştirilmesi amacıyla uygulanan Devamını okuyun »


  Kazakistan Merkez Bankası 1 Milyar Dolar Sattı

  10 Ekim 2017

   

  DOLAR DESTE Dolar karşısında son 14 ayın en düşük, Ruble karşısında ise son 19 ayın en düşük seviyesinde seyreden Tengenin değerini yabancı paralar karşısında korumak için devlet denetimindeki şirketlerin kontrolünü yapan Samruk Kazına Fonu’nun bu sene içerisinde 1 milyar dolardan fazla para bozdurduğu Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Benzin Sıkıntısı

  10 Ekim 2017

  121Kazakistan’da neredeyse her yıl bu mevsimde baş gösteren “geleneksel” benzin sıkıntısı dönemi başladı. Yetkililer durumun kontrol altında olduğunu belirtse de ülkede akaryakıt sıkıntısı artarak devam ediyor. Ülkede akaryakıt fiyatlarının düzenlenmesinin ardından Devamını okuyun »


  5.000 Yıllık Sarıarka Piramitlerinin Restorasyonu Tamamlandı Nazarbayev ve Putin Soçi’de bir araya gelecek Nazarbayev: Yeni alfabe dilin öğrenimini kolaylaştıracak, Rusçayı etkilemeyecek Kazakistan Merkez Bankası Politika Faiz Oranını Değiştirmedi Kazakistan’da üretilen taksiler Tacikistan yollarında