• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazaklar Dolar Dışındaki Dövizlere İlgi Göstermiyor

  27 Eylül 2017

  doviz burosu

  Kazakistan Merkez Bankası,  Kazakistanlıların 2017 yılı ağustos ayında döviz alma giderlerinin, 313,6 milyar tengeye ulaştığını bildirdi. Kazakistan Merkez Bankası Basın Servisi’nden Devamını okuyun »


  Kaşagan’da 1 yılda 6 milyon ton petrol üretildi

  27 Eylül 2017

  kaşagan

  Son 30 yıl içinde  dünyada bulunan en büyük petrol rezervi olan ve Kazakistan’ın en zengin petrol yataklarının bulunduğu 50 milyar dolar maliyetiyle dünyanın en pahalı petrol yatağı unvanını da taşıyan Kaşagan petrol yatağında Devamını okuyun »


  Geçen Yıl Kazakistanlıların %80’i Rüşvet Vermedi!

  27 Eylül 2017

   

  rüşvet Kazakistan Devlet Servisi ve Rüşvetle Mücadele Ajansı Başkanı Alik Şpekbayev, Yolsuzlukla Mücadele Medya Merkezi’nde yaptığı konuşmada,  ülkede hukukun üstünlük sağlamasına yönelik alınan önlemlerin yanı sıra devlet işlemlerinin şeffaflık oranını artırmak amacıyla Açık Hükümet internet sitesinin çalışmaya

  başlaması ve Devamını okuyun »


  Kazakistan’da hasat 20,4 milyon ton

  27 Eylül 2017

  buğday hasatı

  25 Eylül itibarıyla Kazakistan’da ekili yaklaşık 14.729,9 milyon hektarlık arazinin %96,3’ünde hasat işlemleri tamamlandı. Ülkede yapılan hasadın, Devamını okuyun »


  Nazarbayev ve Putin Suriye Krizini Görüştü

  27 Eylül 2017

  putin nazar

  Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Akorda Basın Servisi, Kazakistan lideri Nursulatn Nazarbayev’in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptığını bildirdi. Putin’in Türkiye ziyareti öncesi gerçekleşen görüşmede Nazarbayev ile Putin, Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın En Güzel Beş Kadını

  27 Eylül 2017

  1фBayan Yesentayeva

  Devamını okuyun »


  Rusya’nın Jet Yakıtı İhracını Azaltması Kazakistan’da Sıkıntı Yarattı

  27 Eylül 2017

  заправкаKazakistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu olan Air Astana, Rusya’dan akaryakıt sevkiyatlarıyla ilgili kritik durumun,  Kazakistan’daki düzenli hava trafiğini tehlikeye Devamını okuyun »


  Nazarbayev: Latin alfabesine geçişi doğru bir şekilde anlamak gerekiyor

  19 Eylül 2017

  латKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Jambıl eyaletine gerçekleştirdiği çalışma ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Kiril alfabesinden Kazakistan’ın Latin alfabesine geçmeye hazırlanmasını  değerlendirdi. Nazarbayev, Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın yıllık enflasyonu %7’ye geriledi

  19 Eylül 2017

  утад

  Kazakistan’da Ekonomi Bakan Yardımcısı Ruslan Dalenov, Kazakistan’ın 2017′nin ilk sekiz ayında %4.3 büyüdüğünü açıkladı. Hükümet toplantısında konuşan Dalenov, “Ekonomik büyüme,  Temmuz ayında belli bir ölçüde yavaşlamaya girse Devamını okuyun »


  Nazarbayev Bu Sene 6. Kez Özbek Lideriyle Biraraya Geldi

  19 Eylül 2017

  узбекистанKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev 16 Eylül’de Özbekistan’ı ziyaret etti. Nursultan Nazarbayev, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından kabul edildi. İkili ilişkilerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı görüşme sonrası  Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın Nüfus 18 Milyonu Geçti

  19 Eylül 2017

  friend-nations2017 yılının ilk altı ayı sonu itibarıyla Kazakistan nüfusunun 18 milyon 5o bin kişi olduğu bildirildi. Nüfusun % 51,6’ını kadınlar %48,4 oranını erkekler oluşturuyor.  Kazakistan Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Devamını okuyun »


  Nazarbayev Asya Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları Açılışı İçin Türkmenistan’daydı

  19 Eylül 2017

  TURKMEN'STAN KAZAK'STANKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5. Asya Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları’nın açılış törenine  katılmak için Türkmenistan’ı ziyaret etti. Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimugahamedov, Nazarbayev’in  5. Asya Salon ve Devamını okuyun »


  EXPO 2017: TÜRKİYE STANDI

  19 Eylül 2017

  фф Devamını okuyun »


  Air Astana’dan Büyük Sonbahar Promosyonu

  15 Eylül 2017

  air15-22 Eylül tarihlerinde satın alınmak kaydıyla 16 Ekim-15 Aralık döneminde kullanılmak üzere Kazakistan çıkışlı uçuşlarda %40 indirim uyguluyor. Almatı-İstanbul ve Astana-İstanbul uçuşları her şey dahil gidiş-dönüş 83.300 tenge, Almatı-Tiflis 70.600 tenge, Almatı-Londra 161.300 tenge, Almatı-Kiev 82.700 tenge olurken diğer destinasyonlar ve promosyonun ayrıntıları için: https://airastana.com/kaz/en-US/plan/special-offers/second-wave-of-autumn-sale


  Kazakların Taslak Latin Alfabesi Basınla Paylaşıldı

  12 Eylül 2017

  abvg

  Kazakistan Parlamento oturumunda Devlet Dil Gelişimi ve Metodoloji Koordinasyonu Başkanı Yerbol Tileşov tarafından açıklanan ön taslağa göre yeni Kazak alfabesinde 25 harf bulunmakta. 25 harften oluşan ve Türk alfabesi ile büyük ölçüde Devamını okuyun »


  Kazakistan-Türkiye 590 Milyon Dolar Tutarında 9 Anlaşma İmzaladı Kazakistan’da Tahıl Hasadının 20 Milyon Tonu Bulması Bekleniyor Ağustos’ta Ortalama Maaş 148 Bin Tenge Kazakistan’ın Dış Ticareti İlk Yarıda %29,2 Arttı