• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  Kazakistan’da Yeni Trafik Kurallarına Dikkat!

  20 Temmuz 2017

  trafik kKazakistan’da 3 Temmuz 2017 tarihinden itibaren yeni trafik kuralları yürürlüğe girdi. Yollarda uygulanacak bazı yeni trafik kuralları ve var olan kuralların değişikliği şöyle sıralandı: Devamını okuyun »


  Üst-Kamenogorsk’ta Fırtına

  20 Temmuz 2017

  firtinaFırtına Üst-Kamenogorsk’ta damları uçurarak ağaçların devrilmesine neden oldu. Kazakistan’ın kuzeyinde bulunan Üst-Kamenogorsk ve civarındaki Devamını okuyun »


  2017 yılının ilk altı ayında GSYH Artışı %4.2

  20 Temmuz 2017

   

  GSYH Kazakistan Ekonomi Başkanı Timur Suleymenov,  2017 yılının ilk 6 ayında Gayri Safi Yurtiçi Hasıla(GSYH) artışının %4.2 olduğunu açıkladı. Verilen bilgiye göre, belirtilen dönemde  sanayinin büyümesi %7,8 oranında olarak kayıtlara geçti. Bununla birlikte, tarım ürünlerinin hacmindeki artış  %3,1 olduğu Devamını okuyun »


  2.000 Kazak Vatandaşının Türkiye’ye Girişi Yasaklandı

  20 Temmuz 2017

  ыещзTürkiye İçişleri Bakanlığı, İŞİD(Irak Şam İslam Devleti) ile mücadele raporunda 1.914 Kazakistan vatandaşının ülkeye girişini Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın nüfusu 18 milyona ulaştı

  20 Temmuz 2017

  ikiz-bebeklerKazakistan’ın nüfusu 1 Haziran 2017 tarihi itibarıyla 18.014.200 kişiye ulaştı. İstatistik kurumunun verilerine göre, şehirlerde yaşayan kişilerin sayısı 10.358.000 taşrada yaşayan kişilerin sayısı ise Devamını okuyun »


  EXPO, Astana’daki otellerin fiyatını artırdı

  20 Temmuz 2017

  receptionKazakistan başkentinde bu yıl düzenlenen EXPO-2017 Fuarı, en çok Astana otelcilerinin işine yaradı. Astana’daki otellerin fiyatları sadece son bir ayda % 24 oranında arttı.Başkentte otel, apart ve Devamını okuyun »


  Air Astana’dan Çin Uçuşlarında 160 Dolardan Başlayan Promosyon

  20 Temmuz 2017

  ююAir Astana Almatı’dan Çin’in Urumçi ve  Astana’dan Pekin şehrine gidiş-dönüş vergiler dahil sırasıyla 52.800 KZT(yaklaşık 160 dolar) ve Devamını okuyun »


  Putin yaklaşık 300 bin hektarlık alanın Kazakistan’a iade edilmesini onayladı

  5 Temmuz 2017

  fk

  Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin, Emba Askeri Poligonu Kullanma ve Kiralama Anlaşması’nı sona erdiren protokolü onayladı. Kazakistan ve Rusya, Emba Askeri Poligonu Kullanma ve Kiralama Anlaşmasını Devamını okuyun »


  Suriye Çözümüne İlişkin Astana Müzakerelerinin Beşinci Turu Başladı

  5 Temmuz 2017

  1 masa

  Kazakistan’ın başkentinde iki gün devam edecek Suriye çözümüne ilişkin Astana müzakerelerinin beşinci turu kapsamında çatışmasızlık bölgeleri üzerinde yoğun görüşmeler tüm tarafların katılımı ile başladı. Çatışmasızlık bölgeleriyle ilgili kurulan ortak çalışma grubunun oturumuyla Devamını okuyun »


  Astana’nın başkent oluşunun 19. yıl dönümü kutlanıyor

  5 Temmuz 2017

   astanaKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Astana’nın başkent oluşunun 19 yıl dönümü kutlamalarını törenle başlattı. Astana sakinlerini kutlamak için konuşma yapan Nazarbayev, “Sayın Astanalılar, Devamını okuyun »


  Kazakistan’ın iki bölgesinde hava sıcaklığının 43’e çıkması bekleniyor

  5 Temmuz 2017

   

  sicak-havalar Kazakistan Meteoroloji Kurumu Kazgidromed, ülkenin iki bölgesinde hava sıcaklığının 43 dereceye yükselmesinin beklendiğini bildirdi. Kazgidromed’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “4-5 Temmuz tarihlerinde Atırau ve Devamını okuyun »


  Sıcak Günde Bir “Soğuk” Hatıra…

  5 Temmuz 2017

  213283


  Nazarbayeva: “Kendini Tanıma” Okullarda Ders Olsun

  5 Temmuz 2017

   

  Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın eşi Sara Nazarbayeva, ülkede “Kendini Tanıma” adlı dersin eğitim sistemine dahil edilmesinin gerektiğini söyledi.Öğretmen, eğitim görevlisi, gazeteciler, sanat ve kültür temsilcilerinin katıldığı “Kendini Tanıma Forumu”na katılan Sara Nazarbayeva’ya göre, sara nazarbayeva

  Devamını okuyun »


  Astana’daki Suriye Görüşmelerinde Tüm Taraflar Masada

  5 Temmuz 2017

   

  в Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kayrat Abdrahmanov, Suriye silahlı muhalefet heyetinin, 4-5 Temmuz tarihlerinde Suriye çözümüne ilişkin Astana’da düzenlenecek uluslararası toplantıya katılacağını Devamını okuyun »