• İçerik Kategorilerimiz

 • Anket

  Kazakistan'da "renkli devrim" olma ihtimali var mı?

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • ankara web tasarim

  2. Uluslararası “Büyük Bozkır” Forumu Astana’da düzenlendi

  31 Mayıs 2017

  20170526115037

  Türkiye, Rusya, Moğolistan, Güney Kore, Çin, Hindistan, Almanya ve Macaristan başta olmak üzere farklı ülkelerden gelen yaklaşık 200 bilim adamının katılımıyla Astana’da yapılan “Büyük Bozkır” forumunu, Devamını okuyun »


  Kazakistan’da noterler yerine ileri teknoloji kullanılacak

  31 Mayıs 2017

  ar_1Noterlik faaliyetlerinin hacminin azaldığını belirten Kazakistan Adalet Bakanı Marat Beketayev, “Kazakistan’da noterlik faaliyetlerinin hacmi azalıyor. Bu kaçınılmaz bir süreç. İleri teknolojilerinin gelişimiyle noterlerin işleri azalacak. Noterlik faaliyetleri nedir? Devamını okuyun »


  Putin ve Nazarbayev, Suriye konulu görüşmenin beşinci turu konusunda görüştü

  31 Mayıs 2017

  putin nazarbayevRusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev telefon görüşmesi gerçekleştirerek Suriye çözümüne ilişkin Astana’da yakın zamanda düzenlenmesi planlanan görüşme hazırlıklarını ele aldı.  Bununla birlikte Devamını okuyun »


  Orta Asya ve Rusya olumsuz hava şartlarının etkisinde

  31 Mayıs 2017

  fırtınaRusya’da etkili olan fırtına nedeniyle Moskova’da 16 kişi hayatını kaybederken Kazakistan’ın Taraz şehrinde de etkisini gösteren sağanak rüzgar yüzünden üç kişi hayatını yitirdi. Taraz’da Devamını okuyun »


  Adalet Bakanı: Kazakista’da Pro Bono Sistemi Uygulanmalı

  31 Mayıs 2017

  adv

  Pro Bono, ekonomik olarak güçsüz kişilere ücretsiz  gönüllü olarak avukatlık hizmeti sunumu olarak tanımlanan Pro Bono  sisteminin bir şekilde Kazakistan’da kullanılıp kullanılamayacağı konusunda kafa yoran Kazakistan Adalet Bakanı Marat Beketayev, “Dünya tecrübesi, Kazakistan’daki avukatlık alanının gelişmesi Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Altın Üretimi Yıllık 75 Tona Çıkıyor

  31 Mayıs 2017

   

  altın üretimi Tahminen 800 ton altın kaynağına sahip olan Kazakistan’da altın üretimi sürekli artmakta. Sovyet zamanında Kazakistan’da yıllık altın üretimi yaklaşık 20 ton idi, 1997 yılında yıllık petrol

  Devamını okuyun »


  Deve Tüyünden Yapılan Hediyelik Eşyalar

  31 Mayıs 2017

  iş6

  Devamını okuyun »


  Rusya ve Kazakistan orta sınıf füze geliştiriyor

  24 Mayıs 2017

  03

  Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin, Rusya ve Kazakistan’ın, Baykonur uzay üssünün kullanımının yanı sıra orta sınıf füze geliştirilmesi konusunu ele alacağını belirtti. Rogozin iki ülkenin ortak füze yapımında Devamını okuyun »


  Modern Göçebelerin Sanatı

  24 Mayıs 2017

  k

  Devamını okuyun »


  Nazarbayev-Trump Riyad’da Görüştü

  24 Mayıs 2017

  nazarbayev-trump

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Suudi Arabistan’da düzenlenen “ABD-İslam Dünyası” Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Nazarbayev ve Trump , 55 ülke liderinin katıldığı zirvede Devamını okuyun »


  Kazakistan’da Okullarda Son Zil Bu Hafta

  24 Mayıs 2017

  okuldan mezunKazakistan’da 2016-2017 eğitim yılı 25 Mayıs’ta son eriyor.  Öğrenciler yıl boyunca emeklerinin karşılığı olan karnelerini aldıktan sonra yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline başlayacak.  Sovyet zamanından kalma “eğitim yılının sonu 25 Mayıs ve eğitim yılının başlangıcı 1 Eylül” geleneği Devamını okuyun »


  Nazarbayev İngilizlere başsağlığı diledi

  24 Mayıs 2017

   

  index Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, terörü kınayarak Manchester’de düzenlen terör saldırısında ölenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Akorda Basın Servisi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Devamını okuyun »


  Tien Şan sıradağlarının ikinci yüksek zirvesi olan Han Tengri

  24 Mayıs 2017

  g Devamını okuyun »


  19 Mayıs Kutlu Olsun

  19 Mayıs 2017

  m
  98 yıl önce Ulu Önder’in Samsun’a ayak bastığı, Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımının atıldığı tarih. 19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlığı ve onuru için neler yapabileceğini çok iyi bilen Yüce Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi olarak sadece Türk milleti için bir dönüm noktası olmayıp, en zor şartlarda neler yapılabileceğini göstermesi açısından bütün ezilen uluslar için de iftihar kaynağı olan bir gün.  Mustafa Kemal bu günü Türk gençliğine armağan etmiş ve  o gençliğe de eserine nasıl sahip çıkması gerektiğini Bursa Nutku’nda “Gerektiğinde elle, taşla, sopayla savunacaksınız” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşatılması dileğiyle tüm okurlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz. Başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyeti kuran , yaşatma gayretiyle çırpınanları şükranla selamlıyoruz.


  Air Astana’dan İstanbul Promosyonu

  16 Mayıs 2017

  f
  Mayıs ayı sonuna kadar İstanbul çıkışlı ve 2 kişilik bilet alımında geçerli olmak üzere  İstanbul’dan Almatı ve Astana’ya gidiş-dönüş herşey dahil biletler 289 ve 294 USD olacağı Aisr Astana tarafından duyuruldu.  Biletleme ve kurallarına ilişkin bilgiler ise şöyle; Devamını okuyun »


  Nazarbayev Pekin’de Erdoğan Dahil Birçok Liderle Görüşme Gerçekleştirdi Kazakistan Altın rezervinde 21. Sırada Kazakistan’da Sünnet Yasaklansın Müracaatı Kazakistan’da KİA Optimum Prestige üretimine başlandı Xi Jinping’den Kazakistanla stratejik işbirliğini güçlendirme çağrısı Kazakistan Kalkınma Bankası Başkanı: Devalüasyon Olabilir Kazakistan Üç Büyük Devlet Şirketini 2019’a Kadar Özelleştiriyor Kazakistan’dan İkinci Dünya Savaşı’na Katılan Gazilere Bu Yıl 1.570’er Dolar Destek Astana’da Ay Sonuna Kadar Sürekli Pasaport ve Kimlik Kontrolü! Rusya ile Türkiye arasındaki karayolu taşımacılığı yeniden başlıyor